Неділя, 14.08.22, 00:23 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Обмін досвідом

В Ужгороді відбулася Всеукраїнська наукова конференція медійників
Ігор Студеняк

Цьогорічна конференція є символічною, адже проводиться в період святкування 70-річчя Ужгородського національного університету. Учасниками наукового форуму стали близько 30 науковців-гостей з різних регіонів держави, включно з представниками Львівського, Київського, а також Донецького та Луганського вишів.

Юрій Бідзіля та Володимир Різун

Їх привітали «господарі»-заступники співголовів оргкомітету конференції: Ігор Студеняк та Мирослава Льендел (проректори УжНУ з науково-педагогічної роботи), Галина Шумицька (декан філологічного факультету), Юрій Бідзіля (завідувач кафедри журналістики).

Першим доповідачем на пленарному засіданні став Володимир Різун, директор Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, почесний професор УжНУ, який виступив на тему «Перспективи розвитку вищої освіти у медіагалузі».

Підпис

За словами професора, в українській журналістиці, сфері реклами та видавничої справи чимало проблем, але найбільшою є відсутність запиту на освіту від медіапростору. Науковець зауважив, що університети повинні брати активну участь в розбудові держави, а та, своєю чергою, вміти зорганізувати цю співпрацю. 

Про проблеми почасти формалізованого підходу до оформлення результатів наукових пошуків у різного жанру публікаціях говорила професор Надія Зелінська, завідувач кафедри видавничої справи та редагування Української академії друкарства. Її виступ на тему «Наукова публіцистика доби розвиненого «наукометризму»: чи є шанс на виживання?» викликав жваву дискусію, під час якої йшлося й про роль т. зв. «чорного» рецензування, й про дуже актуальну нині проблему плагіату, причому у дослідженнях не лише молодих науковців.

Ніна Зражевська та Надія Зелінська

Наступна доповідачка – професор Ніна Зражевська, завідувач кафедри медіакомунікацій Українського католицького університету – доповідала про «Культурний імперіалізм в дискурсі глобалізації». Професор кафедри соціальних комунікацій КНУ Алла Бойко вела мову про релігійні медіа та їх роль у захисті інформаційного простору України. Науковець порушувала важливі питання, які значною мірою стосуються національних мас-медіа: хто має захищати інформаційний простір держави, як запобігти маніпулюванню громадською думкою та як довести, що релігія не повинна бути знаряддям у руках політичних гравців.

Алла Бойко

Логічним продовженням порушеної проблеми став виступ Андрія Близнюка, завідувача кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології Житомирського національного університету, на тему «Пропаганда та контрпропаганда в умовах сучасної гібридної війни», який супроводжувався короткою, але змістовною презентацією, що наочно демонструвала факт існування в свідомості росіян «культу особи» Путіна.

Андрій Близнюк

Заключною стала доповідь Тетяни Ковтун, доцента кафедри реклами та зв’язків з громадськістю КНУ, яка торкнулася проблем піар-простору в умовах інформаційної війни.

Підсумки пленарного засідання підбив професор Володимир Різун, який запропонував уникати надто широких і масштабних тем конференцій і проводити у майбутньому спеціалізовані наукові зібрання.

Після пленарних доповідей учасники мали змогу приєднатись до екскурсії Ужгородом, аби з новими силами приступити до секційних засідань.

_x_PS1 22 вересня у залі засідань Вченої ради ДВНЗ «УжНУ» відбулося пленарне засідання всеукраїнської наукової конференції на тему «Українські медіа в європейському інформаційно-комунікаційному просторі: історія, стан, перспективи», яке продовжилося у форматі наукових дискусій у другій половині дня._x_PS2 /live/2015/09/47zhyrn/umat.jpg_x_PS3 Під час пленарного засідання_x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Антоніна Чундак _x_PS11 для Медіацентру УжНУ_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Обмін досвідом | 22.09.15 | Додав VIP | 862 | 0.0/0
Теги: Всеукраїнська наукова конференція м

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик