Понеділок, 20.01.20, 05:06 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Презентації

В Ужгороді стартувала перша на Закарпатті мистецька резиденція
Організатори та учасники заходу

10 липня в галереї Ілько відбулося відкриття першої на Закарпатті мистецької резиденції «Мала Штація». Ідея заходу зародилася ще під час десятого фестивалю «Березневі коти». Втілювати її в життя взялися чернівчанка Світлана Лісовська й випускники УжНУ Валентин Кузан та Андрій Любка.

Світлана Лісовська
«Ужгород – дуже гарне, унікальне місто. Воно вартує більшого, ніж має на нинішньому етапі. Воно змусило мене переглянути своє ставлення до українських міст загалом й дало поштовх працювати, аби вітчизняний культурний продукт був на належному рівні», – ділиться думками під час прес-конференції головний ідейний організатор резиденції пані Лісовська.

Говорить Олександр Бойченко
Учасниками першого літнього заїзду стали письменники Богдан Задура (Польща) та Олександр Бойченко (Україна). Також із безкоштовним майстер-класом «Фотограф у сучасному мистецтві» місто відвідав фотограф Олександр Ляпін, який зауважив: «Це досить цікаво, коли об’єднуються представники різних видів мистецтва».

Імена тих, хто завітає в місто над Ужем восени, організатори наразі тримають у таємниці. Відомо лише, що серед гостей буде фотограф Анна Войтенко, котра отримала гран-прі на конкурсі «Фотограф року» за серію світлин про унікальні традиції лозоплетіння в селі Іза й наразі працює над ще одним проектом на Закарпатті.

Говорить Валентин Кузан
Про особливості заходу розповів Валентин Кузан: ««Мала Штація» розрахована на досить обмежене в часі перебування митців тут, тому ми залучаємо людей, котрі працюють в невеликих за обсягом жанрах. Проект спрямований не лише на те, щоб гості приїздили й творили в місті – він виконує також освітню функцію. До прикладу, ті ж майстер-класи й лекції, які може відвідати всяк охочий вже під час цього заїзду. У перший рік резиденція відбуватиметься в досить вільному форматі, що є сприятливим для творчості, адже немає ніяких рамок чи зобов’язань».

Автограф на пам’ять
Тієї ж думки дотримується й Олександр Бойченко: «Я ніколи не пишу про те, що відбувається. Це приходить через певний час – півроку, рік. Так само я не мав наміру писати про Ужгород в Ужгороді, але коли ти певний час живеш у місті, ходиш його вулицями, то враження рано чи пізно спливуть у твоїх текстах».

Метою мистецької резиденції є дати змогу жителям і гостям міста краще пізнати Ужгород, подивитися на нього по-новому. Україна вже має позитивний досвід проведення такого заходу в Чернівцях, котрі все активніше функціонують у європейському контексті.

«У вашому місті є дуже багато натхнення, і я рада, що можна дарувати його як українцям, так і людям з-за кордону», – підсумувала Світлана Лісовська.

Катерина Хижняк,

студентка відділення журналістики

Фото Іванки Когутич
Презентації | 11.07.15 | Додав Шумицька | 620 | 5.0/1
Теги: мистецька резиденція, «Мала Штація»

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики