Понеділок, 20.01.20, 05:03 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Обмін досвідом

В Ужгороді провели «Школу місцевої демократії»

Днями в Ужгороді відбувся навчальний семінар «Школа місцевої демократії», який організував Український незалежний центр політичних досліджень (проект «Громадяни в дії») у співпраці з Карпатським агентством прав людини «Вестед».

Школа спрямована на вивчення правових механізмів участі громадян в управлінні містом, виробленні та ухвалення рішень на місцевому рівні, контролі за місцевою владою. Щоб узяти участь у заході, треба було зареєструватися й дістати можливість попрацювати з досвідченими лекторами.

Учасникам розповідали про роботу органів місцевого самоврядування в Україні «на практиці»; як стати депутатом місцевої ради «без депутатського значка» та готувати проекти рішення для розгляду на засіданнях ради; які є можливості та інструменти для контролю за місцевою владою; як захистити свої інтереси перед місцевою владою через громадські слухання; що таке проект рішення місцевої ради та як його підготувати тощо.

Спікерами Школи були провідні експерти Українського незалежного центру політичних досліджень, Інституту політичної освіти та Карпатського агентства прав людини «Вестед»: керівник Програми розвитку громадянського суспільства УНЦПД Максим Лациба, експерт УНЦПД Іван Лукеря, заступник голови Карпатського агентства прав людини «Вестед» Микола Яцков.

Василь Кочан

Учасники заходу були приємно вражені семінаром і відгукувалися про нього якнайкраще, зокрема Василь Кочан розповідає: «Дуже добрих нових знань набув під час навчання. Дякую спікерам, які професійно поставилися до заходу: Тарасу Случику, який навчив, як працює структура органу місцевого самоврядування в Україні; Максиму Лацибі, що показав, як громадськості впливати на місцеву владу; Миколі Яцкову, котрий навчив, як підготувати й подати «ініціативу» в Ужгороді».

Павло Величко

На важливості таких заходів наголошує і Павло Величко: «Взявши участь у Школі місцевої демократії, я навчився багато нового в питаннях організації роботи та компетенції органів місцевого самоврядування, і якраз на прикладі Ужгорода. Дуже суттєво, що навіть активна меншість жителів міста, які відвідали Школу, та й представники органів місцевої влади, не можуть знати всіх тонкощів місцевого самоврядування в Україні. Якщо серйозно взятися за вивчення цієї проблематики, спільними зусиллями зможемо докорінно змінити неефективну систему місцевої влади. Чим більше труднощів долатимемо, тим ближче будемо до перемоги!»

Галина Риган

для Медіацентру УжНУ
Обмін досвідом | 20.07.15 | Додав Lucky | 679 | 0.0/0

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик