Четвер, 05.08.21, 19:39 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Актуально

УжНУ та ДонНУ спільно готуватимуть «практичних» політиків та управлінців
Володимир Смоланка, Роман Гринюк, Тетяна Нагорняк

4 серпня ректор Ужгородського національного університету Володимир Смоланка підписав угоду про відкриття спільної магістерської освітньої програми «Публічна політика та адміністрування» із ректором Донецького національного університету імені Василя Стуса Романом Гринюком. Відтак очільники вишів дали спільну прес-конференцію з приводу підписання першої такої сертифікованої програми в Україні.

Ректор Володимир Смоланка

За словами Володимира Смоланки, це унікальна магістерська сертифікатна освітня програма, сформована на стику політології, державного управління, менеджменту, маркетингу, права та публічного адміністрування – низки спеціальностей, дотичних до політики. «Це перша подібна програма університетів із сильним кадровим потенціалом, які, до слова, ділять 17–18 місця в консолідованому рейтингу вишів України», – повідомив ректор УжНУ і додав, що це тільки початок співпраці.

Ректор Роман Гринюк

 «Це крок на шляху реалізації Закону про вищу освіту, який дає багато можливостей для інтенсифікації, інноваційного наповнення навчальної діяльності. Приємно й те, що сертифікатна програма є першим кроком у реалізації угоди про освітню і наукову співпрацю Ужгородського та Донецького університетів, підписаної на початку 2016 року», – зауважив Роман Гринюк.

Під час прес-конференції проректори підписали навчальні плани програми.

Тетяна Нагорняк

Керівник проекту від ДонНУ, проректор з навчально-педагогічної роботи, стратегічного розвитку та інновацій Тетяна Нагорняк стверджує, що це практично орієнтована міждисциплінарна програма, спрямована на підготовку управлінця нового типу, орієнтована на реальну практику бути політиком. «Всі шукаємо доброго царя, який би взяв відповідальність за наше життя, негаразди й запропонував прорив української економіки, але мало хто хоче йти в політику, тільки очікуємо. То, може, ми зусиллями практиків і науковців витворимо таку людину, яка зможе на високому рівні взяти на себе цю відповідальність, підготуємо фахівця, зорієнтованого на національні інтереси та інтереси територіальних громад», – каже Тетяна Нагорняк.

Мирослава Лендьел

За словами керівника програми від УжНУ, проректора з навчально-педагогічної роботи Мирослави Лендьел, такі сертифікатні програми поширені в західних вишах. «Це додаткова освітня послуга, слухачі якої можуть здобути ті знання і навички, які не передбачає класична міністерська програма. Вона на стику економіки, права та політології, включає ті навички, яких потребують сучасні управлінці, політики. Створюємо продукт, який дасть теоретичний і практичний поштовх для людей, котрі хочуть змінити дійсність на краще, але мають недостатньо знань. Програма зорієнтована на студентів магістратури й мотивованих людей, які хочуть здобути навички для застосування їх у практичній площині». Мирослава Лендьел пояснила, що програма багата на практичні заняття, майстер-класи і побудована за паритетним принципом: передбачає однакову кількість студентів у Вінниці та Ужгороді (по 10 слухачів), як і науковців.

«Маємо створювати продукт цікавий, хай і складний, але мотиваційний. Запрошуємо долучатися до майстер-класів, які відбуватимуться на базі ДонНУ у Вінниці, політиків, економістів, управлінців», – каже проректор УжНУ.

Проект починає взаємодіяти з іншими проектами Ужгородського університету, зокрема слухачі щойно створеної програми зможуть безкоштовно взяти участь в осінній англомовній школі в Карпатах щодо управління у прикордонних регіонах України та Словаччини, яка реалізується в рамках проекту за підтримки уряду Словаччини та Норвезького фінансового механізму.

Для вступу на сертифікатну програму майбутнім слухачам треба подати традиційний пакет документів (заява, копія паспорта та ідентифікаційного коду, довідка з місця навчання (за наявності) та копія диплома про вищу освіту) й мотиваційний лист. Початок навчання – із 1 жовтня 2016 року. Випускники програми дістануть сертифікат про здобуті навички, а студенти – відповідний запис у дипломі.

Вартість навчання – 625 грн на місяць. Термін підготовки – 9 місяців. За словами керівника програми від УжНУ Мирослави Лендьел, навчання відбуватиметься і в УжНУ, і в ДонНУ одночасно, тобто викладачі з УжНУ читатимуть свої лекції, проводитимуть практичні заняття в Ужгороді, а викладачі ДонНУ відповідно – у Вінниці. Також будуть своєрідні заїзди викладачів, коли лектори поміняються на певний період. Студентам розклад складуть так, щоб зручно було здобувати знання й навички на сертифікатній програмі. Зустрінуться ж студенти тричі – під час осінньої школи у Карпатах, на майстер-класах у Вінниці й на завершальному етапі – під час захисту своїх проектів.

Іванка Когутич
Актуально | 04.08.16 | Додав VIP | 640 | 0.0/0
Теги: та, готуватимуть, ДонНУ, управлінців, політиків, практичних, УжНУ

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій

«  Серпень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]