Середа, 26.01.22, 20:23 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Обмін досвідом

УжНУ й далі активний у реалізації проекту Британської ради «Англійська мова для університетів»

Упроваджують проект у декілька етапів, пояснюють організатори. На першому, наприкінці червня, викладачі мали змогу перевірити свій рівень володіння англійською мовою: тест APTIS пройшло 37 викладачів УжНУ з 13 факультетів, загальноуніверситетської кафедри педагогіки та психології, відділу міжнародного освітнього та наукового співробітництва. За його результатами викладачі отримають сертифікати рівня володіння мовою.

Наступний етап, це навчання викладачів упродовж п’ятиденного інтенсиву в різних містах України, яке розпочалося в червні. З огляду на те, що проект розраховано на три роки, тренінги до його завершення матимуть змогу пройти кілька груп.

Старший викладач кафедри міжкультурних комунікацій Тетяна Іщук у червні взяла участь у тренінгу «Розробка змістовного модуля як компонента навчальної програми з англійської мови професійного спрямування. Оцінювання та критерії», метою якого був аналіз, обговорення та редагування розроблених змістовних модулів для написання робочої навчальної програми з англійської мови професійного спрямування для студентів різних факультетів та спеціальностей вищих навчальних закладів України.

Викладачі кафедри іноземних мов Тетяна Вайнагій та Оксана Кравець узяли участь у тренінгу з викладання англійської мови професійного спрямування на початку липня, головною метою якого є професійний розвиток педагогів та ознайомлення із сучасними підходами викладання англійської мови у вищих навчальних закладах.

Літня школа професійного розвитку викладачів англійської мови – це захід, який проводиться щороку міжнародною організацією IATEFL Ukraine за підтримки Британської ради в Україні та Міністерства освіти і науки України. Цьогоріч тренінг відбувся 1–7 липня в Рахові, де зібрав близько 150 викладачів університетів і вчителів шкіл з усієї країни.

Тетяна Вайнагій (у центрі) та Оксана Кравець (правобіч)

«Знання та досвід, здобуті під час навчання в літній школі, є надзвичайно цінними, адже це перша нагода для викладачів ESP («Англійської мови для спеціальних цілей») удосконалити власні підходи до викладання та ознайомитися з найсучаснішими методами, розробленими провідними спеціалістами з усього світу», – зауважує Оксана Кравець.

«Рівень тренінгу є надзвичайно високим, – додає Тетяна Вайнагій, – адже проводять його провідні спеціалісти організацій IATEFL та British Council. Зокрема, один із тренерів школи – Жанна Севостьянова – менеджер проекту «Англійська мова для державних службовців», власне, і є організатором тренінгу підвищення кваліфікації викладачів англійської з акцентом на ESP та координатором проекту «Англійська мова для університетів». Також обов’язковою вимогою для всіх учасників є поширення здобутих знань серед колег, що має сприяти професійному розвитку якомога більшої кількості викладачів англійської мови професійного спрямування».)

Важливо відзначити актуальність підходу в контексті постійного професійного розвитку, що надає можливість викладачу професійно зростати, ознайомлюватися з кращими практиками колег з інших навчальних закладів, поділитися досвідом.

Людмила Коваль

Як зауважила координатор проекту, ст. викладач кафедри міжкультурних комунікацій Людмила Коваль: «Наприкінці липня планується відрядити 9 викладачів на навчання в місто Дніпро, а ближче до завершення серпня ще 6 викладачів поїдуть навчатися до Одеси».

Важлива також і фінансова складова. Пані Людмила пояснює: «Британська Рада сплачує вартість навчання, проживання та харчування, а транспортні витрати компенсує сторона, яка відряджає, сторони, тобто УжНУ. Тестування викладачів також сплачує університет».

Довідково. Мета проекту «Англійська мова для університетів» – зробити внесок у процес якісних змін щодо рівня володіння англійською мовою як викладачів, так і студентів вищих навчальних закладів України, що дозволить їм брати більш активну участь у заходах на міжнародному рівні.

Цільова група:

  • Викладачі англійської мови професійного спрямування та англійської мови для академічних цілей;
  • Викладачі фахових дисциплін, що викладають англійською мовою, використовують англійську мову для досліджень чи міжнародної діяльності;
  • Студенти, для яких знання англійської мови є частиною вимог курсу чи окремого завдання університету (не враховуючи студентів, які вивчають англійську як  спеціальність)

Більше – на сайті проекту.

_x_PS1 У рамках співпраці УжНУ та Британської ради триває реалізація проекту «Англійська мова для університетів», до якого УжНУ приєднався в травні 2016 року і став одним з 13 ВНЗ – учасників. Проект було ініційовано кафедрою МК, яка наразі здійснює координаційну діяльність. _x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 /live/2016/07/49br-rada/uchasniki.jpg_x_PS6 Учасники проекту_x_PS7 55%_x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Вл. інф._x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Обмін досвідом | 20.07.16 | Додав VIP | 834 | 0.0/0
Теги: далі, університетів», мова, проекту, «Англійська, реалізації, участь, бере, для, УжНУ

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій

«  Липень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик