Середа, 07.12.22, 06:44 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Презентації

Студентки філфаку дебютували в обласній бібліотеці

За словами організаторів, це ювілейний вечір, адже бібліотека відкриває нові імена вже сім років. Мають свої досягнення: дві поетеси, які дебютували саме в бібліотеці, стали членами Національної спілки письменників України – Маріанна Шутко та Наталія Рибар.

Ганна Фельцан

Першою ознайомила присутніх зі своєю творчістю студентка другого курсу українського відділення Ганна Фельцан. Перед цим вона виступила на цьогорічному «Вільному мікрофоні» у Всеукраїнський день бібліотек. Дівчина стверджує, що вона вся у своїх творах, тому про себе розповідала дуже лаконічно. Запропонувала слухачам кілька прозових і поетичних творів. Трохи більше про Ганну розповіли її друзі у відеопрезентації.

Олександру Ігнатович, члена Спілки письменників України, літературознавця, доцента кафедри української літератури, присутню на літвечорі, дещо здивувала така прицільність уваги молодої людини на абсурдності світу. Висловивши свої міркування, науковець побажала Ганні успіхів та нових творчих здобутків.

Мар’яна Ничка

Наступною зі своїми творами виступила перед читачами бібліотеки студентка четвертого курсу українського відділення Мар’яна Ничка. Дівчина вже добре відома на Тернопільщині, є автором кількох рецензій, передмови до роману «Особисто тобі» Івана Байдака. Мар’яна, до речі, є прототипом одного з персонажів цієї книги.

Вірші студентки можна знайти на сайті «ЛітКлуб» та на її сторінках в соцмережах. Першу поезію, згадує дівчина, написала під час Помаранчевої революції. Відтоді продовжує «нанизувати слово на слово» і творити, бо «все починається зі Слова», – підкреслює Мар’яна. Ділиться, що пише тоді, коли осінь, страшно і боляче. На вечорі прочитала кілька віршів під музичний супровід.

Мар’яна Ничка з наставницею Олександрою Ігнатович

Літературознавець Олександра Ігнатович, рецензент, зауважила, що Мар’яна – шляхетна душа, а її писання – плід душевної муки, переживань. У її віршах є музика душі, є легкість звучання, хоч часто і складна структура. Пані Олександра відчула ритм цих віршів, бо «відданість звуку – вічна». Побажала гарних звуків-дзвіночків та нових поезій.

Наталія Бедзір

Традиційно підсумкове слово на вечорі «Нові імена» мала професор, завідувач кафедри російської літератури Наталія Бедзір. Пані Наталія відзначила, що молодь відходить від рими і відчуває світ в іншій мелодиці. Твори Ганни Фельцан порівняла з розкішним хвостом пави, зауважила в них калейдоскопічний світ, з якого не завжди можна скласти картинку. Але «можливо, в цьому потоці свідомості і є майбутнє, чому б і ні? Хай творить по-своєму», – резюмує Наталія Бедзір.

У творчості Мар’яни Нички відчула вже досвід. Професор порадила Мар’яні «вчасно зупинися, дати читачу можливість договорити, прикласти твір до себе». Побажала також писати, що пишеться, але застерегла бути обережною з громадянською лірикою.

З музичним подарунком на творчому вечорі виступив Денис Гаркуша, який зіграв кілька композицій на фортепіано.

Наступне засідання «Нових імен» відбудеться навесні.

_x_PS1 30 жовтня в Закарпатській обласній науковій універсальній бібліотеці імені Федора Потушняка відбувся творчий вечір під назвою «Нові імена». Цього разу дебютували дві студентки філологічного факультету – Ганна Фельцан та Мар’яна Ничка._x_PS2 /live/2014/11/04filfak/prezentac_ja_d_vchat.jpg_x_PS3 Ганна Фельцан та Мар’яна Ничка_x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Іванка Когутич_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Презентації | 03.11.14 | Додав Шумицька | 1281 | 0.0/0
Теги: Студентки філфаку, літературний дебют

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики