Понеділок, 08.08.22, 07:31 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Зустрічі

Студенти УжНУ дізнавалися правду про війну з перших уст

З ініціативи студентів філологічного факультету в університеті відбулася зустріч із військовим хірургом Олександром Данилюком. Як зізнається молодий лікар, більшість навичок «окопної хірургії» здобув саме на війні – до того не мав особливої практики. Під час оточення довелося проводити такі операції, на яких він не спеціалізується, але вибору не було.

Асистувати теж часто було нікому, тому експрес-курси зі встановлення крапельниць, надання першої допомоги, інших лікарських навичок довелося опановувати на ходу водіям, електрику, шахтарю – людям, далеким від медицини. Оскільки вагому частину хірургічного інвентарю було знищено під час обстрілів, користувалися часто підручними засобами: пилкою на метал та кусачками для дроту як інструментами для ампутації. Про ці та інші страхіття війни почули ті, кому болить Україна.

 

До слова, в аудиторії зібралося близько 150 студентів і викладачів філологічного, математичного факультетів, факультету суспільних наук та інших.

Олександр розповів, що влітку 2014-го закінчував навчання і мав захистити диплом: «Я просив перенести захист магістерської. Військові дії не зупинялися, а тільки наростали. Добровільно пішов у військкомат, щоб мене мобілізували. Того дня, коли я захистив диплом, загинув перший закарпатець. Почувався дуже пригнічено, думав: якби я там був, можливо, зміг би допомогти».

Розповів і про свої перші дні у зоні так званої АТО: «Медична рота зібралася. Ми вчили солдатів того, чого раніше й самі не робили і знали переважно теоретично». Спати доводилося просто неба з високою вірогідністю потрапити під обстріл. Коли починався обстріл, «половина була в окопах, половина – в касках поза ними».

Олександр Данилюк

Почули й про саме оточення, яке тривало протягом 9 діб у лютому 2015 року. Розповіді про пам’ятних пацієнтів, серед яких Олег Науменко, Денис Чабанчук, Вадим Свириденко та Сашко Тарасюк, не можна було слухати байдуже: багато хто не стримував сліз… Люди були шоковані почутим: ворог вів прицільний вогонь по лікарнях, позиціях медроти та машинах з пораненими, звісно ж, не шкодували й мирного населення.

Артур Кубан

Артур Кубан прийшов на зустріч, щоб підтвердити чи спростувати те, що відомо йому. Хлопець живе за кордоном, де подача інформації суттєво відрізняється від того, що діється насправді. Тепер він дістав відповіді на свої запитання, тож охоче ділиться враженнями від почутого: «Хотів почути правду від людини, яка була на війні, а не слухати перекручену інформацію ЗМІ. Для людей, які не були на фронті, історія з Дебальцевом тривалий час була незрозумілою: був котел чи його не було. Я дізнався, що то дійсно був жах і котел – не перебільшення».

Спілкування в тіснішому колі продовжилося в Медіацентрі УжНУ, де Олександр показав фото з оточення, а слухачі дістали відповіді на свої запитання. Серед іншого тут говорили про інформаційну війну, яку веде держава-агресор (у Станиці Луганській, яка перебуває під контролем України вже більше року, досі немає українського телебачення), волонтерське забезпечення, книгу-спогад про оточення, яку написав Олександр і готує до друку, пацієнтів-сепаратистів тощо.

Світлана Кучерук

Декан філологічного факультету Галина Шумицька запропонувала активно поширювати почуту інформацію, щоб про неї знало якомога більше людей. Сашка ще довго не відпускали – йому навіть надійшла пропозиція перекласти книгу німецькою мовою: світ має знати правду.

Світлана Кучерук, старший викладач кафедри філософії, вражена почутим. Пані Світлана була однією з найактивніших учасниць діалогу, тож розповідає: «Про зустріч дізналася із оголошення у холі. Я просто не могла не прийти: знаю про нашу 128-у і про знаменитого медика — бачила про нього сюжети по телебаченні, чула схвальні відгуки авторитетних лікарів. Цю правду треба знати і бажано приймати її з уст очевидців. Найбільше мене вражає, що людина, яка пройшла через такі жахіття і бачила стільки всього, має в собі стільки світла й добра, та ще й дуже скромна».

 

Зараз Олександр повернувся до роботи в Ужгородській міській лікарні, де рятує життя не тільки мирних ужгородців, але й наших Героїв. Одним з тих, ким тепер опікується лікар, є Іван Говбел — військовий 128-ї бригади, який зараз балансує між життям та смертю, а день лікування обходиться більш як у 2 000 гривень. Дізнавшись про це, студенти та викладачі згуртувалися й змогли зібрати близько 3000 гривень, що забезпечило нашому Герою лікування на півтори доби. Ліки закупили відразу ж після зустрічі й передали Іванові.

Олександр, задоволений зустріччю, зауважує: дуже приємно, що в університеті стільки небайдужих людей.

_x_PS1 У понеділок, 14 березня, студенти Ужгородського університету мали змогу поспілкуватися з єдиним хірургом, що оперував українських воїнів під час Дебальцівського оточення, Олександром Данилюком._x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 https://www.youtube.com/embed/PCd-5E5QWDw_x_PS9 https://www.youtube.com/embed/6vZPZX-fYgM_x_PS10 Ксенія Шокіна _x_PS11 Фото, відео Роберта Паппа_x_PS12 та UzhInform-у_x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Зустрічі | 15.03.16 | Додав Lucky | 1219 | 4.0/3

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

1
avatar
0
1 Шумицька \ IP: 193.34.172.247 • 21:53, 15.03.16
Це треба читати ВСІМ!!! і багато разів: https://focus.ua/long/345898/
І не відвертати погляд від фотографій.
І добре собі усвідомити, що це може статися з КОЖНИМ з нас БУДЬ-ЯКОЇ наступної миті...
Якщо ми не зупинимо тотальну брехню (кожен у своїй голові!) і не вгамуємо власну захланність...
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики