Середа, 26.01.22, 19:35 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Міжнародні контакти

Учені УжНУ продовжують співпрацю з науковими та освітніми закладами Європи і після завершення проекту

У першому з них Ужгородський національний університет виступав заявником проекту, а його партнерами були Мішкольський університет (м. Мішкольц, Угорщина), Вігорлатська обсерваторя (м. Гуменне, Словаччина), Об’єднаний центр наукових досліджень, інновацій та передачі технологій «NORDTech» (м. Бая-Маре, Румунія), Міжнародна асоціація інституцій регіонального розвитку МАІРР (м. Ужгород, Україна).

Враховуючи географічне положення Закарпатської області й напрацьовані матеріали, в рамках проекту розробили й упровадили систему дистанційного моніторингу атмосфери в реальному часі, концепція якої заснована на реєстрації та опрацюванні радіосигналів від космічних апаратів глобальних навігаційних супутникових систем (GNSS). Наразі дані 37 активних референтних GNSS-станцій та метеорологічні дані опрацьовуються у трьох аналітичних центрах: один для моніторингу параметрів тропосфери в режимі реального часу (Ужгородський національний університет), один для аналізу параметрів атмосфери у часі, близькому до реального (Мішкольський університет), й один – для постобробки (Національний університет «Львівська політехніка»).

 

Над реалізацією проекту від УжНУ працювала група вчених у складі доктора технічних наук, професора кафедри міського будівництва і господарства Наталії Каблак (координатор проекту), кандидата технічних наук, професора кафедри землевпорядкування та кадастру, декана географічного факультету Івана Калинича, кандидата фізико-математичних наук, доцента кафедри диференціальних рівнянь та математичної фізики Олександра Рейтія та інших працівників університету, що забезпечували успішну реалізацію проекту на різних його стадіях.

В урочищі Чорні Млаки

Хоч формальні терміни реалізації проекту завершені, названа робоча група продовжує роботу з вивчення комплексу питань співпраці УжНУ з науковими та освітніми закладами європейських країн. Пропонуємо короткий огляд подій, які це засвідчують.  

Так, 11 червня в урочищі Чорні Млаки (с. Княгиня, Великоберезнянський район) відбулося святкування 150-річчя від дня падіння Княгинянського метеориту. У рамках заходу підписали меморандум про створення Закарпатського парку темного неба обласна державна адміністрація (голова – Г.Г. Москаль), Ужанський національний природний парк (директор – В.І. Біркович), Ужгородський національний університет (проректор з науково-педагогічної роботи – професор І.І. Король), ГО «Інститут розвитку Карпатського регіону» (голова – Н.І. Каблак). Парк має на меті інформування як широкої громадськості, так і фахівців у галузі астрономії про проблеми світлового забруднення нічного довкілля та охорони навколишнього природного середовища.

В Університеті Павла Йозефа Шафарика в Кошицях

22 червня в Університеті Павла Йозефа Шафарика в Кошицях відбулися робочі зустрічі представників Ужгородського національного університету (декан географічного факультету І.В. Калинич, професор кафедри міського будівництва і господарства Н.І. Каблак, доцент кафедри лісівництва А.В. Мигаль) з директором Ботанічного саду Сергієм Мохнацьким та директором Інституту географії Ярославом Гофієркою. Головна мета цих зустрічей – розширення співробітництва між нашими університетами та створення спільних наукових й освітніх проектів в галузі географії, кадастру, лісівництва та охорони навколишнього середовища.

9-го липня делегація під керівництвом Представництва секретаріату програми «Польща-Білорусь-Україна 2007–2013» зустрілася з представниками міської влади Ужгорода, завітала до Лабораторії космічних досліджень Ужгородського національного університету. Гостям продемонстрували роботу мобільного планетарію, встановленого в рамках проекту HUSKROUA/1101/105, проведено спостереження за нічним небом за допомогою телескопів. Захід був організований та проведений учасниками проекту HUSKROUA/1101/105. Представниками від УжНУ були декан географічного факультету І.В. Калинич, професор кафедри міського будівництва і господарства Н.І. Каблак, доцент кафедри диференціальних рівнянь та математичної фізики О. К. Рейтій, с.н.с. Лабораторії космічних досліджень В. І. Кудак.

Під час зустрічі з представниками міської влади Ужгорода
Підписання меморандуму про співпрацю між Ужгородським і Кошицьким університетами

12 липня в головному корпусі Університету Павла Йозефа Шафарика в Кошицях відбулася робоча зустріч між ректором університету професором Паволом Соваком та представниками Ужгородського національного університету – у засіданні взяли участь декан географічного факультету І.В. Калинич, професор кафедри міського будівництва і господарства Н. І. Каблак, доцент кафедри диференціальних рівнянь та математичної фізики О. К. Рейтій. У ході зустрічі підписали Меморандум про порозуміння між учасниками науково-освітнього консорціуму «Геоінформаційні технології», одним із засновників якого є Ужгородський національний університет. Консорціум є добровільним об'єднанням університетів і науково-дослідних установ Угорщини, Словаччини, Румунії, України, Польщі та Чехії, що створений для координації зусиль з метою досягнення світового рівня у пріоритетних напрямках розвитку геоінформаційних технологій для підтримки сталого розвитку та підготовки висококваліфікованих кадрів для наукових й освітніх установ.

_x_PS1 У грудні 2015 року завершено реалізацію двох проектів в рамках міжнародної Програми транскордонного співробітництва HU-SK-RO-UA (2007–2013 рр.): «Система космічного захисту від надзвичайних ситуацій – транскордонна система для передбачення надзвичайних природних явищ на основі використання супутникових технологій в Угорщині, Словаччині, Румунії та Україні» та «Pl@NETour – Створення науково-туристичного продукту та мережевої інфраструктури для наукового туризму в прикордонних регіонах Марамуреш та Закарпаття». _x_PS2 /live/2016/07/35kablak/verkh1.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Вл. інф._x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Міжнародні контакти | 13.07.16 | Додав Шумицька | 645 | 0.0/0
Теги: шарвірадлтаввіаі

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій

«  Липень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик