Субота, 28.01.23, 11:01 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Конкурси

Відбулися півфінали дебатів за кубок ректора
Федір Шандор, Микола Сюсько

Перед початком дискусій голова НТСА УжНУ Микола Сюсько ще раз нагадав учасникам правила, а проректор Федір Шандор побажав командам доброго настрою й перемоги і повідомив, що фінал гри відбудеться в будівлі ректорату.

Після цього виявляти, хто сильніший, команди розійшлися в 4 різні аудиторії. Оскільки деякі колективи не з’явилися, то їх опоненти автоматично стали переможцями.

Дискутували учасники на такі теми: «ЦП вважає, що в Україні потрібно легалізувати марихуану, «ЦП вважає, що в Україні потрібно провести федералізацію», «ЦП вважає, що в Україні потрібно запровадити другу державну мову».

Суддями під час гри були як студенти, так і викладачі різних факультетів: Віталій Завадяк (філологічний), Андрій Головач (факультет європейського права і правознавства), Едуард Балога (факультет міжнародного бізнесу та менеджменту), Ігор Прохненко (історичний), Лариса Юричка (ПГК), Назарій Головацький (юридичний) та Іван Стряпко (ФСН).
 

Члени журі

Переможцями дебатів стали команди факультету міжнародних відносин, біологічного, стоматологічного та юридичного факультетів.

Ми поцікавилися в студентів їхніми враження після гри:

Михайло Вудмаска (учасник команди інженерно-технічного факультету):
«Насамперед хочу подякувати організаторам змагань, оскільки теми, які обговорювалися під час дебатів, актуальні, особливо нині. Ми вперше брали участь у таких змаганнях і дуже задоволені. Звичайно, прикро, що програли, але це був наш дебют. Думаю, врахувавши помилки, наступного разу зможемо виступити краще».

Валентин Грошик (учасник команди історичного факультету):
«Все було дуже круто! Програли, бо судді так вирішили, а значить, ми були слабші, аніж команда-опонент. Вважаю, що програвати теж треба вміти гідно!».
 

Під час дебатів

Андрій Матвійчик (учасник команди факультету міжнародного бізнесу і менеджменту):
«Дебати були повчальними, проте потрібно сильніше проробляти схему захисту із застосовуванням елементів маніпуляції та PR-технологій. Причина поразки – проблематика питання. У темі «ЦП вважає, що потрібно ввести другу державну мову» ми мали бути «за». Це і стало поразкою – програш відбувся в голові. Як можна перемогти, якщо ти сам проти цього й погоджуєшся з аргументами суперника. Лінія відстоювання була доволі слабкою, ми будували захист на основі вирішення теперішнього конфлікту в країні. Поступилися закономірно: ми знали, що, хто буде «за», той і програє. На майбутнє порекомендую організаторам виставляти теми з рівними шансами на виграш. До речі, перший тур ми виграли знову ж таки завдяки питанню. Обравши тему «федералізації», виступали «проти».

Роман Богданов (учасник команди факультету міжнародних відносин):
«Команда нашого факультету вперше брала участь у дебатах, тому досвіду, зрозуміло, не мали. Гадаємо, початок вдалий, тож тепер боротимемося за перемогу вже у фіналі! Стосовно побажань на наступні дебати, то влучно висловився один із суддів Іван Стряпко, запропонувавши проведення таких турнірів у форматі «Карла Поппера». Сподіваюся, організатори візьмуть це до уваги».

Отож команди-переможці та їх уболівальники запрошуються на фінал дебатів!

_x_PS1 25 березня відбулися півфінальні дебати за кубок ректора УжНУ, в яких узяли участь 4 групи команд – жеребкування відбулося напередодні._x_PS2 http://mediacenter.uz.ua/live/2014/03/52debaty/debati_u_mat.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 Під час дебатів_x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Галина Риган_x_PS11 для Медіацентру УжНУ_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Конкурси | 26.03.14 | Додав Шумицька | 1279 | 0.0/0

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики