Субота, 28.01.23, 08:57 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » У ногу з часом

Представники менеджменту Міжнародного вишеградського фонду долучилися до обговорення концепції інноваційного університету

Метою проекту є розроблення концепції становлення інноваційного університету європейського типу на базі ДВНЗ «УжНУ» із залученням регіональної інноваційної структури — Наукового парку УжНУ. Проект реалізовують протягом двох років. Партнерами УжНУ є Жешувський університет (Польща), Дебреценський університет (Угорщина), Технічний університет у Кошицях (Словацька Республіка), ГО «Інститут транскордоного співробітництва» (м. Ужгород, Україна).

Сьогодні у проекті задіяні 8 груп експертів, які займаються різними напрямами досліджень, зокрема: впровадження освітніх інновацій у контексті нового Закону «Про вищу освіту»; розроблення механізму ефективної співпраці між наукою та виробництвом у рамках транскордонного співробітництва; діяльність Наукового парку УжНУ як механізму впровадження результатів інноваційних досліджень; проблеми на шляху створення інноваційного університету; досвід впровадження інноваційних форм і методів у Польщі, Угорщині та Словацькій Республіці; досвід країн Вишеградської четвірки з питань інноваційної діяльності університетів та механізму їх впровадження в УжНУ.

Іван Артьомов

Під час зустрічі, яку організував аплікант наукового проекту ННІ євроінтеграційних досліджень УжНУ (директор – доцент Іван Артьомов) учасники обговорили проблеми створення інноваційних університетів, узгодили методологічні принципи науково-дослідної роботи експертів. Йшлося також про досвід комерціалізації наукових розробок в університетах країн ЄС, механізми стимулювання і заохочення інноваційної діяльності.

Засідання експертів модерував Іван Артьомов, який зазначив, що розроблення концепції інноваційного університету надзвичайно важливе в контексті підписання Угоди про Асоціацію з ЄС, прийняття Закону України “Про вищу освіту”.

Активна робота над проектом триває. Створено окремий сайт проекту, вийшов друком випуск Інформаційного бюлетеня, матеріали проекту оприлюднюються у ЗМІ.

Сергій Устич
Ігор Студеняк

В основі проекту — наукова, практична і соціальна складова, вважає проректор з наукової роботи Ігор Студеняк. «Тільки на основі інноваційного поступу вишів буде відбуватися розвиток країни. Тому створення моделі такого вишу є важливою для всієї України, адже вона буде сприйнята як рекомендація до впровадження», - зазначив проректор.

Керівник однієї з експертних груп - директор Інституту транскордоного співробітництва Сергій Устич вважає дуже важливим курс на інновації в УжНУ. До того ж, не варто сприймати інновації лише в контексті природничих наук. Соціальні інновації ще важливіші, бо вони торкаються життєдіяльності людей. А відсутність інновацій призводить до катастроф.

Олександр Кикинеші

Професор Дебреценського університету Олександр Кикинеші переконаний, що студентів потрібно залучати до інноваційних розробок, що цілком можливо у рамках проекту. За кордоном значну увагу приділяють впровадженню інновацій, а розробки вишів впроваджують у бізнес.

Йосип Головач

Про становлення у виші Наукового парку під час засідання доповідав директор НДІ засобів аналітичної техніки Йосип Головач. Він переконаний, що відсутність наукових продуктів на підприємствах є суттєвою проблемою економіки. Тому інноваційна діяльність вишів вкрай важлива, а Наукові парки, які зосереджують інновації, повинні вирішувати соціально-економічні проблеми регіонів. 

Ленка Бучкова

Менеджер Вишеградського Фонду  Ленка Бучкова під час робочої зустрічі зазначила, що сьогодні фонд має 60 проектів з Україною, а також коротко розповіла про актуальні програми. Існують, до прикладу, програми для обміну студентів, адже якщо виш приймає до себе молодь з країн Вишеградської четвірки, то отримує фінансування. За іншими програмами на певний термін роботи до України можуть бути запрошені і викладачі університетів Вишеградської групи, за участі яких можуть бути розроблені навчальні курси, які забезпечують книгами і матеріалами на будь-яку тему, яка стосується Вишеградської групи.  

Аліна Гусь, Дмитро Мірошніков

Офіс-менеджер Інституту транскордоного співробітництва Дмитро Мірошніков і науковий співробітник НН інституту євроінтеграційних досліджень Аліна Гусь розповіли про практичне впровадження проекту «Інноваційний університет – інструмент інтеграції у європейський освітній і науковий простір».

Результати засідання експертів невдовзі будуть опубліковані у  черговому випуску Інформаційного бюлетеня проекту «Інноваційний університет – інструмент інтеграції у європейський освітній і науковий простір».

_x_PS1 Група експертів наукового проекту «Інноваційний університет – інструмент інтеграції у європейський освітній і науковий простір» провела робоче засідання за участі представників менеджменту Вишеградського Фонду, який фінансово підтримує проект. Зустріч відбулася 23 квітня у рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Мобільність освіти, інноваційна культура та соціальна відповідальність як ресурси конкурентоспроможності європейських університетів»._x_PS2 /live/2015/04/67atriom/verkh.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Наталія Каралкіна_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19У ногу з часом | 25.04.15 | Додав Путрашик | 828 | 0.0/0
Теги: інноваційний університет, Вишеградський фонд

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики