Вівторок, 29.11.22, 00:33 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Із ректорату

Де проходити інтернатуру, студенти обговорювали з керівництвом вишу та представником МОЗ України
Керівництво вишу обговорило зі студентами питання інтернатури
У залі засідань Вченої ради УжНУ 24 жовтня зібралися студенти-інтерни обговорити проблемні питання їх розподілу за місцем, де проходитимуть інтернатуру. На зустрічі спочатку були присутні проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Переста, начальник юридичного відділу вишу Василь Тимчак та представники студентського самоврядування – голова профкому студентів Андріана Завадяк і голова Студентської ради Іван Граб.

Студенти під час бесіди мали змогу поставити питання, що їх хвилюють, проректорові, або ж дістати консультацію Василя Тимчака. Цікавила здебільшого можливість дальшого перерозподілу у більш зручне для них місце роботи, оскільки багато хто вже одружений, має маленьких дітей. На всі питання Юрій Юрійович відповів, а деяким інтернам запропонував написати заяви з тих питань, які потребують більшого часу на вирішення.

Олександр Волосовець
Пізніше до присутніх приєдналися декан медичного факультету Олександр Болдіжар, декан стоматологічного факультету Євген Костенко, начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Роман Шніцер, а також заступник Директора департаменту роботи з персоналом, освіти та науки МОЗ України, член-кореспондент НАМН України Олександр Волосовець. Він розповів студентам про пріоритетні завдання кадрової політики та медичної освіти в контексті реформування галузі охорони здоров’я.

«Ключовим завданням освіти у ХХІ столітті є розвиток мислення, орієнтованого на майбутнє, – підкреслив пан Волосовець. – Сучасний ринок праці вимагає від випускника не лише глибоких теоретичних знань, а й здатності самостійно застосовувати їх у нестандартних, постійно змінних ситуаціях». Кожні два роки теоретична база знань у медичній галузі змінюється майже наполовину, тому медикам треба постійно займатися самоосвітою.

Крім того, спостерігається дефіцит медичних працівників у галузі патологічної анатомії, інфекційних хвороб, психіатрії та інших. Тому для зменшення кадрового дефіциту й зміцнення первинної ланки цього року планують збільшити до 7,7 тис. місць держзамовлення на підготовку лікарів, а також перепідготовити за сучасними програмами понад 3 тисячі сімейних лікарів.

Також Олександр Петрович пояснив, чому багатьох наших інтернів направляють в інтернатуру за межі області: на Закарпатті рівень забезпечення лікарями сягає майже 100 %, а в таких областях, як Кіровоградська, Миколаївська, Луганська, є значна нестача працівників медичної галузі.

Наприкінці зборів Олександр Волосовець запевнив, що сьогодні, на офіційному розподілі інтернів, усе буде справедливо – згідно з чинним законодавством. Після зустрічі представник МОЗ разом із Романом Шніцером оглянули місцеві медичні заклади, в тому числі й стоматологічний факультет УжНУ.

Ірина ЛевінаІз ректорату | 25.10.13 | Додав Lucky | 1850 | 0.0/0

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики