Вівторок, 28.01.20, 08:19 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » З Приймальної комісії

Отченаш і Немийнога захотіли стати студентами факультету туризму та міжнародних комунікацій
Руслана Боднар і Леся Голомідова

В Ужгородському національному університеті успішно розпочато другий тиждень вступної кампанії на здобуття ОКР «бакалавр». Якщо порівняти з минулим роком, то ситуація різниться у суттєвій кількості поданих заяв.

Члени відбіркової комісії факультету туризму та МК Руслана Боднар і Леся Голомідова згадують, що торік у такий час кількість заяв була більшою. Пов'язано це насамперед із новими правилами прийому, за якими вступник має визначати пріоритети.

На 21 липня охочих навчатися на спеціальності «Туризм» – 244 на денній формі і 43 на заочній. Нова спеціальність «Готельно-ресторанна справа» з кожним днем набуває все більшої популярності: наразі тут бажають навчатися стаціонарно 139 абітурієнтів, заочно – 27. Про очевидну зацікавленість цією спеціальністю свідчить і випадок, який згадали члени комісії: абітурієнтка під час подання документів висловила щиру радість, адже все життя мріяла навчатися саме цього ремесла.

Географія вступників широка: зареєстровані заяви з усіх районів Закарпаття, а також із Вінницької, Волинської, Львівської областей, щоправда, значна частина в електронному вигляді.

Габріела Ковач

Продовжити навчання на факультеті туризму та МК виявили бажання 10 випускників природничо-гуманітарного коледжу, які попередньо отримали дипломи молодшого спеціаліста за напрямом «Туристичне обслуговування». За умови успішного подолання вступних випробувань вони автоматично стануть студентами 3-го курсу.

Візитівкою факультету туризму цьогоріч стали цікаві своєю незвичністю прізвища абітурієнтів. До прикладу, Андрій Отченаш, який закінчив Волинське державне училище культури і мистецтв ім. І.Ф.Стравінського, а також Каріна Немийнога, яка завершила навчання у Пирятинському ліцеї райдержадміністрації Полтавської області.

У природничо-гуманітарному коледжі, як запевнила член відбіркової комісії Габріела Ковач, процедура подання заяв проходить спокійно. Найбільше абітурієнтів тут хочуть здобути фах з розробки програмного забезпечення: зареєстровано 92 заяви, з них 5 – на заочну форму навчання.

Ситуація на інших спеціальностях ПГК така:

  • Правознавство – 59 (10 – на заочну форму);
  • Фінанси і кредит – 49;
  • Будівництво та експлуатація споруд – 48;
  • Землевпорядкування – 48;
  • Бухгалтерський облік – 37 (2 – на заочну форму);
  • Оціночна діяльність – 37;
  • Туристичне обслуговування – 28 (7 – на заочну форму).

Позитивна тенденція спостерігається і на географічному факультеті: на напрям «Географія» подано 184 заяви на денну форму навчання, 44 – на заочну. Не поступається за кількістю охочих стати студентами геофаку й спеціальність «Геодезія, картографія та землеустрій»: тут 70 заяв на денну форму і 14 на заочну. Пов’язати своє життя, принаймні на найближчі 4 роки, із лісовим і садово-парковим господарством бажають 58 абітурієнтів денно і 16 заочно.

Павло Легеза та Олег Чорній

Вступає на геофак цьогоріч Данило Чупіков з Луганська. У зв’язку із подіями, які тривають на сході країни, хлопець разом з мамою вже рік проживає в Ужгороді, а тепер бажає навчатися на цьому факультеті. Повертаючись до теми незвичних прізвищ: тут фігурують Субота, Голуб, Журавель, Цьома, Попоня, Бляшин, Гуйван та інші.

Члени відбіркової комісії геофаку Павло Легеза та Олег Чорній у розмові поділилися, що неприємним фактом є випадки, коли приходили зовсім неграмотні вступники, які плутали деякі букви в словах і звалювали процедуру подання документів на плечі батьків. Найнижчим виявленим балом за ЗНО з української мови є, на жаль, 100. Утім на противагу є й сертифікат із балом 189.

Серед абітурієнтів тут – жителі різних областей, хоч лідирують, зрозуміло, західні. Чимало вступників відмовляються від електронної форми подачі документів, приїжджають особисто, адже це ще й добрий привід відвідати Ужгород, ознайомитися із його славетними пам’ятками.

Оксана Пітра

для Медіацентру УжНУ
З Приймальної комісії | 21.07.15 | Додав Lucky | 881 | 0.0/0

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики