Середа, 01.02.23, 18:05 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Слідами Евтерпи і Мельпомени

Проти війни – сексуальним страйком: «Лізістрата» дісталася й Ужгорода
Справжньою знахідкою і відкриттям став виступ Закарпатського обласного театру драми та комедії. Народну комедію на теми Арістофана «Лізістрату» театрали грають уже 9 років, проте вперше привезли її до Ужгород. Глядачів вразили оригінальні віршовані тексти Леоніда Філатова, цікаві режисерські рішення Євгена Тищука, невимушена гра акторів. В основі сюжету – бунт афінських жінок, які завдяки сексуальному страйку зуміли зупинити війну. Впродовж півторагодинного дійства зал неодноразово вибухав сміхом.

 

Мирослава Жабей
Для студентки Мирослави Жабей така інтерпретація безсмертного твору Арістофана стала несподіванкою: «Важко повірити, що можна так вдало передати античний сюжет по-сучасному. Хоч вистава й еротичного характеру, проте така інтимність додавала особливого шарму постановці, – ділиться враженнями дівчина. – Вистава, як на мене, є символічною. Чудово передана в образі маленького ангела ідея кохання. Ця концепція режисера – ніби ще одне нагадування нам, що світом править кохання. Воно було причиною початку війн, через нього ж і йшли на компроміс». Студентці-україністці сподобалася і гра акторів, дівчина стверджує, що головна героїня чудово пройнялася роллю й передала настрій п'єси, зуміла виразити мудрість і розсудливість усього жіноцтва. «Доречним і веселим був образ чоловіка нетрадиційної орієнтації. Він став своєрідним контрастом до мужніх і грубих вояків і звеселив глядачів», – каже Мирослава.

Мирослава Костроба з Юрієм Андруховичем

Ще одним відкриттям для переважної частини літклубівців стала презентація книги Юрія Андруховича «Тут похований Фантомас».  Найцікавішим моментом дівчата називають спілкування з письменником під час автограф-  та  фотосесії.

Для Мирослави Костроби зустріч із Юрієм Андруховичем була найочікуванішою частиною фестивалю «Березневі Коти» і таки виправдала її сподівання: «Щирість і простота письменника, влучно підібрані твори, невимушена атмосфера залишили найприємніші враження про цей творчий вечір», – зізнається дівчина.

Міклош Нодь з Андрієм Любкою

Побували літклубівці й на виступі угорського гостя – видавця, письменника, перекладача Міклоша Нодя. Цікаво було послухати уривок з його книги «Хоч і не красуня» угорською, коли з цілого милозвучного потоку звуків зрозуміли тільки кілька слів, але завдяки перекладу Андрія Любки, який, до речі, був модератором обох акцій, слухачі зрозуміли настрої уривку з автобіографічного роману гостя. Неочікувано дізналися, що угорці з-поміж сучасних українських письменників найкраще знають Юрія Андруховича, чотири романи якого перекладені угорською, знайомі також з творчістю Оксани Забужко, Сергія Жадана, Сергія Куркова. Українською натомість видано одиниці книг угорських письменників.

Цей творчий вечір, до слова, відбувся за сприяння Генерального консульства Угорської Республіки в Україні. Присутній заступник консула запевнив, що мають на меті сприяти знайомству українських та угорських творчих кіл.

У перервах між акціями студенти мали змогу познайомитися і поспілкуватися із організаторами – випускниками філологічного факультету УжНУ – Андрієм Любкою, Віком Ковреєм, Валентином Кузаном. Останніх двох літклубівці запланували запросити до себе в гості на зібрання.

Поспішайте набути цікавих вражень та позитивних емоцій на фестивалі «Березневі коти»! Третій день триває!

_x_PS1 28 березня, другого дня фестивалю любові та мистецтва, учасники літературного клубу «Читаємо разом» подивилися народну комедію «Лізістрата», зарядилися енергією Юрія Андруховича, дізналися про українсько-угорські мистецькі (і не тільки) взаємини від Міклоша Нодя і мали масу вражень і позитивних емоцій._x_PS2 /live/2015/03/91litklyb/umat_lit.jpg_x_PS3 З Віктором Ковреєм_x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Іванка Когутич_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Слідами Евтерпи і Мельпомени | 29.03.15 | Додав Lucky | 840 | 0.0/0
Теги: «Березневі коти»

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики