Середа, 26.01.22, 19:45 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Студентська практика

Копають, дивляться, шукають...
Під час музейно-архівної практики
Студенти історичного факультету проводять літо по-особливому. Пошук археологічних скарбів, відвідування кращих музеїв області, секретних архівів, життя у вирі забутих і водночас віднайдених традиції… 21 літній день: насичений і цікавий.

Студенти-історики мають змогу обрати на першому курсі вид практики. Це може бути археологічна або ж етнографічна.

Почнемо з останньої. Етнографічний матеріал зазвичай збирають дівчата. Це пошук інформації про традиції та обряди нашого регіону. Студент з практики має принести зошит, у якому записані пісні, вірші, традиції, примовляння… Дещо записують на аудіоносії як ілюстративний матеріал. Студенти говорять, що це дуже цікаво, бо в ході роботи з’ясовується, що багато звичних у нашому житті речей насправді є традиціями. Цікаво простежувати їхні видозміни, порівнювати трансформовані сучасні форми з давнішими.

Під час археологічних розкопок
Археологічні розкопки, за твердженням студентів, – одна з найцікавіших практик, яку вони проходять на історичному факультеті. 21 день життя у лісі, в наметах, купання у Тисі, приготування їжі на вогнищі… Це далеко не повний опис того, як живуть студенти на розкопках. Все відбувається у Виноградівському районі, селі Мала Копаня. Першокурсники розкопують дакійську стоянку. Їхня мета – знайти знаменитий чеканний станок. Роботи ведуть з 70-х років і не припиняли навіть у важкі 90-ті.

День починається о 6:00. Прибирання, сніданок і... лопати в руки. 50 хвилин робота – 10 хв. відпочинок. Копають до 14:00. Фізично це далеко не легко. Особливо для тих, хто не звик фізично працювати. Але на третій-четвертий день уже всі втягуються. У наметовому містечку вибирають старосту, який розподіляє обов’язки. Кожного дня є чергові.

Практика - це і формування командного підходу до справи
Хлопці йдуть в село, аби принести води. Дівчата ж відповідають за кухню. На розкопках свої правила: протягом дня не заходити на кухню. Не можна відвідувати чужі палатки без дозволу. У село виходити тільки з викладачем.

За час ведення розкопок уже виникли свої традиції. До прикладу, обов’язково проводиться футбольний матч між жителя Малої Копані та студентами-істориками. А ще є день французької кухні: після того, як попадає дощ, усі йдуть збирати равликів. Далі їхня обробка, обсмажування і смакування. Хоча не всі наважуються скуштувати екзотичну страву.

Тут усі рівні
Увечері посиденьки біля вогнища, співи під гітару, обговорення різних тем. На розкопки часто приїжджають студенти-історики, які давно закінчили факультет. І теж копають. Там усі рівні – викладач і студент. Те, що знаходять, спочатку піддають первинній обробці, після того фіксують у спеціальний зошит і віддають у музейний фонд університету.

Ще один вид літньої практики – музейно-архівна. Протягом 21-го дня студенти відвідують архіви та музеї нашої області. Усе за кошти університету. Вони бувають там, де простим людям вхід заборонено. Це може бути навіть архів МВС України.

Беззаперечним є той факт, кажуть студенти, що після таких оглядин, розкопок, пошуків ти краще розумієш, що хотіли пояснити викладачі на парах. Бачиш наживо роботу, про яку ти читав у книжках. І переконуєшся, що не помилився у виборі факультету.

Світлана ЛапигаСтудентська практика | 11.08.13 | Додав VIP | 857 | 0.0/0

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики