Понеділок, 08.08.22, 07:27 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Пам’ятаємо...

«Кобзар» як магічну формулу пробудження українства розкривали на філфаку
Оксана Кузьма

Зі вступним словом до присутніх звернулася Оксана Кузьма, доцент кафедри української літератури, заступник декана з виховної роботи. Розпочала зі слів Ліни Костенко: «Кожна нація повинна мати свою гуманітарну ауру у власному неповторному національному варіанті». Відтак зауважила, що для України її творили митці слова, передусім – Тарас Шевченко. Також Оксана Юріївна наголосила, що Шевченкове слово й нині залишається актуальним, єднаючи народ, і нині, як ніколи, маємо дослухатися до нього. «Ніч бездержавності триває, але колись вона закінчиться й на нашій землі врага не буде…»», – вірить наставниця студентства.

Під час заходу присутні могли насолодитися творчістю Шевченка у різних варіаціях. Найбільше емоцій в аудиторії викликав відеоролик, у якому вірші Кобзаря читають школярики – Вікторія, Марійка, Петро та Павло Степанови, Наталочка Мікула, Олександр Кузьма та Станіслав Бомбик. Ці маленькі цінувальники слова теж відвідали захід і, правду сказати, нетерпляче чекали на свій «зірковий час» – представлення відео.

 
Під час свята

Також гостями свята стали учні лінгвістичної гімназії ім. Т. Шевченка міста Ужгорода. Так, одинадцятикласниця Катерина Дубровська виконала музичну композицію «Плавай, плавай, лебедонько» на слова Тараса Григоровича.

Активну участь у підготовці свята взяв ІІ курс українського відділення філологічного факультету. Талантами декламування щедро ділилися Наталія Кузьмак (вірш Л.Костенко «Кобзарю, знаєш, нелегка епоха…») та Корнелія Остапів (уривок із поеми «Сон»). Виконанням музичної композиції «Така її доля…» усіх зачарувала Тетяна Лемак.

Під час свята

Світ Біблії був для поета життєдайним джерелом, з якого він черпав натхнення – це довели Людмила Сас, Тетяна Лемак та Ірина Камінська, зачитавши поезії з циклу «Давидові псалми». У світ Шевченкової поезії гостей перенесла й Вікторія Степанова, учениця 4 класу БПЛ «Інтелект».

Ведучі заходу висловили щиру вдячність усім, хто так чи інакше долучився до організації та проведення заходу. Декан філфаку Галина Шумицька зауважує: «Мені дуже імпонує Маланюкова думка про те, що ми розуміємо Шевченка настільки, наскільки розуміємо самих себе. Дозволю собі продовжити: ми й себе розуміємо настільки, наскільки прагнемо зрозуміти іншого. Найпевніший спосіб цьому зарадити – комунікація. Між епохами й поколіннями у тому числі.

Галина Шумицька

Я вдячна колективу кафедри української літератури за активність у комунікативному процесі на нашому факультеті. Наукові конференції, літературні вечори, зустрічі з письменниками, походи у театр, неперевершені фольклорні дійства, до яких залучена молодь факультету, – це та постійна робота, яка провадиться кафедрою під керівництвом її завідувача – професора Валентини Володимирівни Барчан. За нинішнє дійство особливе спасибі нашій невтомній Оксані Юріївні, яка щиро вірить, що «діла добрих оновляться… діла злих загинуть…».  

_x_PS1 Українці на початку березня відзначають Шевченківські дні. В університеті про них теж пам’ятають – зусиллями студентів 2-го курсу українського відділення й викладачів кафедри української літератури на філфаку підготували й провели святковий захід, приурочений 202-й річниці з дня народження Кобзаря._x_PS2 /live/2016/03/42kobzar/verkh.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Катерина Хижняк_x_PS11 Фото Антоніни Чундак _x_PS12 Відео Роберта Паппа_x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Пам’ятаємо... | 11.03.16 | Додав Шумицька | 1355 | 5.0/1
Теги: «Кобзар», українське відділення, Тарас Шевченко, філфак

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики