Головна » Усі публікації » Обмін досвідом |
![]()
На годиннику майже 13-а, а я все ще не можу знайти якусь криміналістичну лабораторію, котра міститься "зеленому" корпусі УжНУ. Із жахом намагаюся уявити, як вона виглядає, і вже не знаю, чи все ще хочу туди... Думати довго не довелося: знайшовся чоловік, котрий показав, куди прямувати. Чесно кажучи, не все так страшно, як я собі нафантазувала: ну, є там безліч ножів і ще всякої холодної зброї, але страшного, тим більше моторошного, – нічогісінько. Не встигла все роздивитися, як до приміщення зайшла молода жінка, яка й (як я зрозуміла) має давати майстер-клас із колізій у законотворчій діяльності для студентів-юристів — Ірина Снігур, кандидат юридичних наук, доцент, головний науковий консультант Головного науково-експертного управління апарату Верховної Ради України. ![]() Доповідь розпочалася з питань правового регулювання, котрому притаманна єдність соціологічного, нормативного і практичного аспектів. Практичний аспект є завершальним і найголовнішим, адже якщо норма не застосовується на практиці, то сенсу в ній нема. Розповіла Ірина Йосипівна й про прогалини в праві та способи їх подолання. Найбільш докладно зупинилася на темі юридичних колізій (розбіжності або протиріччя між окремими нормативно-правовими актами, що регулюють ті самі або суміжні суспільні відносини, а також суперечності, що виникають у процесі правозастосування й здійснення компетентними органами й посадовими особами своїх повноважень). Наголосила на важливості цієї проблеми, адже йдеться про перепони для нормальної, злагодженої роботі правової системи, нерідко – про утиски прав громадян. Позначаються такі суперечності й на ефективності правового регулювання, стані законності й правопорядку, правосвідомості й правовій культурі суспільства. Вони створюють незручності в правозастосовній практиці, ускладнюють користування законодавством рядовими громадянами, культивують правовий нігілізм. Коли на той самий випадок випадає два, три, а то більше актів, то виконавець фактично дістає легальну можливість (привід, зачіпку) не виконувати жодного. ![]() ![]() «Будемо сподіватися, що це не остання наша зустріч з вами?», «Коли ще до нас приїдете?», — такі запитання лунали із залу до Ірини Йосипівни. «Коли запросите, тоді й приїду!», — відповіла гостя. Тож є надія, що це й справді була не остання зустріч! Галина Риган,
студентка відділення журналістики |
|
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
|
![]() |
Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter! |
![]() | |
Ми у Facebook
Рубрики розділу
Матеріали близьких рубрик