Середа, 20.11.19, 04:54 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Конкурси

Філфаківці показали себе на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт

17 березня на базі Житомирського державного університету ім. Івана Франка відбудеться Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з української мови, літератури (у т. ч. методики їх викладання). Після попереднього етапу – оцінювання робіт – галузевою конкурсною комісією було відібрано 43 студентські наукові праці, автори яких візьмуть участь у завершальному етапі конкурсу. Приємно, що серед них є і представники філфаку УжНУ – Ольга Стефанець та Олександр Староста.

Для студентів, котрі вже стикалися з написанням курсової роботи, вимоги конкурсу не стали чимось новим. Передусім мали звернути більшу увагу на технічне оформлення. За словами Олександра, найголовнішу вимогу можна назвати неписаною: щоб претендувати на нагородження, праця має бути певною мірою новаторським явищем, тобто повинна демонструвати вміння досліджувати і творити, а не займатися суто компіляцією чи аналізом готових праць.

Олександр Староста

Між іншим, на титульній сторінці роботи студент замість свого імені повинен був вказати слово-шифр на власний розсуд. Ольга ділиться: «Я вирішила пожартувати й написала другу частину свого справжнього імені (Марія) у поєднанні зі словом Вікторія (лат. victoria — перемога), вийшло – «Марія-Вікторія» ».

Щодо напрямку, то обоє наших представників вирішили досліджувати літературознавчі теми. Конкурсна робота Олександра мала назву «Поетичний космос В. Самійленка». Допомагала в її підготовці науковий керівник хлопця – Оксана Юріївна Кузьма, доцент кафедри української літератури. «Ця робота – лише частина мого дослідження творчості поета, над чим працюю вже півтора року, і результати котрого відображено в моїй бакалаврській роботі й одній науковій статті. У процесі й публікація тез доповіді на конференції «Актуальні проблеми філології та журналістики», що відбудеться незабаром, та написання магістерської роботи у цьому ж руслі», – розповідає він.

Ольга Стефанець

А ось як пояснює вибір своєї теми Оля: «Разом зі своїм керівником – Оксаною Михайлівною Тиховською, доцентом кафедри української літератури, ми двічі змінювали тему. У підсумку вона набула такого формулювання: «Містичні мотиви в оповіданнях Ярослави Сосенко-Острук «Дім Вільяма О'Гари» і «Легенда старого двору». Тема мені сподобалася, до того ж творчість авторки на сьогодні майже не досліджена. У творах письменниці, до речі, української емігрантки, багато містичних моментів, символічних образів. Загалом, обидва оповідання виходять за межі тривіального. Попервах Оксана Михайлівна пропонувала мені досліджувати інший твій авторки – повість «Оля». Але він видався мені досить простеньким, тож ми вирішили змінити об'єкт дослідження».

Вітаємо наших студентів з успіхом і триматимемо за них кулачки на завершальному етапі конкурсу, де учасники повинні будуть взяти участь у публічному захисті робіт і підсумковій науково-практичній конференції.

Катерина Хижняк

для Медіацентру УжНУ
Конкурси | 08.03.16 | Додав Г_Кришiнець | 1311 | 0.0/0
Теги: Всеукраїнський конкурс студентських, перемога, філфак

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики