Понеділок, 08.08.22, 07:14 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Міжнародні контакти

Делегація Краю Височини Чеської Республіки з робочим візитом відвідала УжНУ
Програмою візиту було передбачено зустріч членів делегації з керівництвом УжНУ для обговорення можливості студіювання чеських студентів в ужгородському виші, дискусії про дальшу співпрацю та заплановані проекти з професорсько-викладацьким складом філологічного факультету, зокрема кафедри словацької філології. Пан Зденек Кадлец виявив також бажання прочитати лекцію для студентів чеського та словацького відділень філологічного факультету про Край Височина.

Тож 30 квітня делегація на чолі з головою крайового уряду Зденеком Кадлецом відвідала Ужгородський національний університет. На філологічному факультеті гостей привітали ректор УжНУ Володимир Смоланка, проректор Мирослава Лендьел, декан філологічного факультету Галина Шумицька, доцент кафедри словацької філології Юлія Юсип-Якимович, студенти-богемісти, словакісти та журналісти.

Ректор УжНУ вручив Зденекові Кадлецу (голові крайового уряду Краю Височини, голові благодійного фонду «ViZa») та Міланові Піларжу (журналістові, педагогові, засновникові товариства «Centrum Vysočina») листи-подяки від університету за співпрацю та підтримку спеціальності «Чеська мова та література» філологічного факультету, зокрема за допомогу в забезпеченні фаховою літературою з чеського мовознавства, літературознавства та дидактики.

Нагадаємо, що кошти на книги для студентів у грудні минулого року було виділено краєм Височиною, тоді ж була запропонована можливість придбати найновішу наукову та навчальну літературу з чеського мовознавства та літературознавства у книжковому магазині «Височина». Акція відбулася завдяки неприбутковій громадській організації «Centrum Vysočina» з Гавлічкового Броду та її засновнику панові Мілану Піларжу, які долучили до збору книг для українських богемістів Ужгорода своїх партнерів – Інститут чеської мови Академії наук Чеської Республіки та відоме чеське видавництво «Дидактика» (м. Брно).

Студенти теж висловили вдячність за підтримку
Співпраця цього року має продовження: серед 28 проектів співпраці Краю Височини два призначені для студентів – це кошти на нову наукову літературу та стипендії для студентів у Літній школі журналістики ім. Карла Гавлічка Боровського. Присутній під час зустрічі т.в.о. завідувача кафедри журналістики Володимир Тарасюк подякував чеським колегам за можливість вже кілька років поспіль участі студентів відділення журналістики у цій Літній школі. Висловили свою вдячність і студенти відділення богемістики В. Федурця та Г. Гузенко.

Аудиторія прослухала лекцію про Край Височину
Після вітальних слів голова делегації – Почесний доктор, магістр – пан Зденек Кадлец виголосив лекцію про Край Височину (див. тези укр. та cz.), яку зацікавлено прослухали студенти чеського, словацького та відділення журналістики філологічного факультету. На її завершення пан Кадлец запропонував тематику цілої низки лекцій про Край Височину, починаючи з середньовіччя, коли виникла Їглава як промислове місто, аж до сьогодення, про визначних особистостей Височини, про культурні пам’ятки, занесені до списку ЮНЕСКО, та сучасне життя. _x_PS1 Чеська делегація перебувала на Закарпатті 28-30 квітня з робочим візитом задля координації зусиль на виконання спільних проектів Краю Височини та Закарпатської області України. У програмі співпраці на 2015 рік – 28 проектів на 6 млн чеських крон. _x_PS2 /live/2015/05/16ch/verkh2.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 https://www.youtube.com/embed/1P-FaNSm6Fc_x_PS10 Вл. інф._x_PS11 Відео Роберта Паппа та Валерії Турок_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Міжнародні контакти | 05.05.15 | Додав Шумицька | 826 | 5.0/2
Теги: фонд «ViZa», кафедри словацької філологія, Край Височина, богемістика, чеська делегація, Мілан Піларж, Зденек Кадлец

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик