Субота, 27.04.24, 04:35 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Наші проекти » Міжнародне молодіжне спортивне партнерство

Клуб «Visson» став свідком підсумків і перспектив українсько-словацько-норвезького молодіжного спортивного партнерства
02.05.17, 07:53

З 28 до 30 квітня учасники українсько-словацько-норвезького проекту «Міжнародне молодіжне спортивне партнерство» підбивали підсумки більш ніж річної роботи – локацією став клуб «Visson» на Великоберезнянщині, де й стартувала активна співпраця сторін рік тому.

Завершився проект «Міжнародне молодіжне спортивне партнерство»

Ґрантовий проект, у якому взяв участь УжНУ (партнер №1), тривав з 15 січня 2016 року до 30 квітня 2017 року. За цей період влаштували 6 спортивних таборів, 5 тренінгів для тренерів та організаторів проекту та дві конференції. У цілому це 10 спільних зустрічей зі словацькими та норвезькими партнерами, 6 із яких відбулися в Україні.

Загалом у проекті взяли участь 198 студентів, 48 тренерів (102 українські студенти з різних факультетів УжНУ та 24 українські тренери), близько 20 організаторів та меценатів (у тому числі працівники міжнародного та юридичного відділів університету, фінансовий менеджер проекту, працівники Медіацентру УжНУ тощо).

 

Під час підсумкового засідання координатор проекту з українського боку – доцент кафедри фізичної реабілітації Олена Дуло – висловила окрему подяку за підтримку керівництву університету, а також начальнику управління молоді та спорту Закарпатської ОДА Віталію Ерфану, начальнику філії комітету фізичного виховання МОН України, голові Закарпатського відділення НОК України Іванові Риляку, голові громадської ради з питань освіти при Закарпатській ОДА Михайлові Гриню, власнику спортивного магазину «СпортУкраїна» в Ужгороді Михайлові Лінтуру.

Марина Чундак

Партнерами проекту №2 і №3, без яких не був би підписаний договір про співпрацю, стали «Асоціація розвитку спорту, культури та туризму» (керівник – Віктор Погань) та «Асоціація туристичних підприємств Закарпатської області» (в.о. директора – Лариса Петрище), тож про їхній внесок у роботу проекту Олена Анатоліївна розповіла окремо.

Крім того, усю підготовчу роботу, яка тривала 2 роки до підписання проекту, допомагала виконувати Марина Чундак –тренер із зимових видів спорту, заслужений працівник фізичної культури і спорту. Загалом проект, що мав на меті популяризувати зимові, а також водні види спорту, велотуризм, залучати студентську молодь до занять цими видами спорту під час активного відпочинку в рамках транскордонного співробітництва, підтримало близько 300 осіб з України, Словаччини та Норвегії.

На щоденних тренуваннях та теоретичних заняттях із висококваліфікованими тренерами, професійними спортсменами та фахівцями з різних видів спорту під час організації студентських таборів молодь навчалася основ здорового способу життя та активного відпочинку на снігу й воді, а також мала змогу пізнавати особливості культури та менталітету Словаччини, Норвегії та України.

З-поміж інших досягнень та результатів проекту варто виокремити те, що двоє студентів стали членами Української федерації з віндсерфінгу й будуть представляти нашу державу на міжнародних змаганнях з цього виду спорту.

 

Спільні вечори відпочинку, ознайомлення з пам'ятками культури та мистецтва сприяли встановленню дружніх зв'язків між студентами трьох країн.

Ольга Пишка

Крім підбиття підсумків, говорили також про перспективи дальшого транскордонного співробітництва, серед яких угода про міжнародну співпрацю зі словацькими партнерами та проведення спільних спортивних таборів.

Під час тренінгу його учасники обмінювалися думками щодо найбільш пріоритетних аспектів проекту. Так, старший викладач кафедри теорії і методики фізичного виховання УжНУ Ольга Пишка подякувала координатору проекту з українського боку, наголосивши на тому, що без належної організації різних етапів роботи досягти результатів, про які йдеться, було б неможливо. Попри злагоджену результативну роботу всього колективу, провідна роль його керівника очевидна.

Марина Чундак – тренер і мама випускниці УжНУ, тепер майстра спорту міжнародного класу зі сновборду Аннимарі Чундак, – наголосила на важливості розширення географії міжнародного співробітництва.

Спільне підсумкове фото учасників засідання
Софійка Щерба
Марія Щерба

Серед учасників тренінгу і маленька Софійка Щерба, доня теж випускників УжНУ Марії та Миколи Щербів, сім’я яких репрезентує головне досягнення роботи проекту: тут працюють на зміцнення, на перспективу, на щасливе й здорове майбутнє молоді в принципі – УКРАЇНСЬКОЇ зокрема.

Пригадати захопливі моменти українсько-словацько-норвезького проекту «Міжнародне молодіжне спортивне партнерство» за сприяння Норвезького фінансового механізму та уряду Словаччини можна з підсумкового відео.

Вл. інф. Медіацентру



Поділитися через:
Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

Переглядів: 1474 | Додав: VIP | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
omForm">
avatar

Ми у Facebook