Середа, 28.02.24, 09:55 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Обмін досвідом

Зимовий Таллінн, українська діаспора та міжнародний молодіжний тренінг
Організаторами заходу виступили Світовий конгрес українських молодіжних організацій (СКУМО, голова – Мирослав Гочак) та Спiлка украïнськoï мoлoдi в Естoнiï (СУМ, голова – Володимир Паламар). З 2014 року ЄС об’єднав усі молодіжні освітні програми в один проект «Erasmus+». Тому тренінг у Таллінні став останнім у рамках проекту «Молодь в дії». А для СКУМО це вже 15-й міжнародний молодіжний проект, профінансований Європейським Союзом (учасники були повістю забезпечені проживанням і харчуванням, а транспортні витрати відшкодовані на 70 %).

Під час зустрічі з послом Молдови
Право взяти участь у тренінговому курсі в Таллінні дістав аспірант факультету європейського права та правознавства УжНУ Віталій Дацюк (радник голови НТСА УжНУ). Крім Віталія, Україну на заході представляли Олександра та Дар’я Кудрицькі (ГО «Центр демократичного відродження», Київ), Андрій Бережанський (помічник народного депутата України, Київ-Львів).

Тренінговий курс був спрямований на посилення спроможності сучасної молоді брати активну участь в громадському житті на рівні місцевих громад, на регіональному та загальнодержавному рівнях, а потенційно – і на європейському. Під час тренінгу головна увага була приділена формуванню навичок управління молодіжними проектами, а також залученню молоді до організації й реалізації як локальних, так і міжнародних молодіжних проектів, що фінансуються Європейським Союзом.

В сесійній залі парламенту Естонії
Під час так званого організаційного базару, в ході якого учасники обмінювалися досвідом функціонування їхніх молодіжних організацій, аспірант УжНУ Віталій Дацюк розповів учасникам тренінгу про особливості діяльності Наукового товариства студентів та аспірантів УжНУ та запросив усіх присутніх молодіжних лідерів до співпраці. «Найціннішим для мене є здобуті під час тренінгу нові знання й досвід у сфері проектного менеджменту, а також (що не менш важливо) нові знайомства й контакти серед представників української діаспори різних країн Європи», – розповів аспірант.

Віце-спікер Естонії Лайне Ранд’ярв та аспірант УжНУ Віталій Дацюк
У рамках тренінгу також відбулася екскурсія до парламенту Естонії (офіційна назва – Riigikogu) та зустріч із віце-спікером Лайне Ранд’ярв. Цей епізод став чи не найцікавішим під час усього проекту. Пані Лайне Ранд’ярв настільки захопилася спілкуванням з українською молоддю й відповідями на їхні запитання, що зустріч розтягнулася майже на годину. Відразу після цього в тому ж залі на віце-спікера чекала зустріч із офіційною делегацією Латвії на чолі з прем’єр-міністром, а для українців провели екскурсію до кулуарів та сесійної зали парламенту.

Ще однією родзинкою заходу став міжкультурний вечір, завдяки якому українська молодь з різних країн Європи дістала можливість поспілкуватися з представниками старшого покоління української діаспори в Естонії. Українські народні пісні, танці, поезія та музика створили атмосферу теплого, душевного спілкування.

Старий Таллінн
«Цікаво було дізнатися про активну діяльність організацій української діаспори в Естонії, яких дуже багато (від культурно-просвітних до скаутських і козацьких), – розповідає Віталій Дацюк. – При цьому українців в Естонії офіційно налічується близько 28 тисяч (населення країни – 1,3 млн), а уряд Естонії активно підтримує українську діаспору (в т. ч. фінансово), яка, своєю чергою, теж робить свій внесок у розвиток економіки та культури Естонії.

Фінська затока
До слова, на вечірці був присутній Микола Швець – ініціатор і незмінний керівник Сорочинського ярмарку в Естонії, який з 2001 року щороку відбувається в місті Маарду з участю підприємців трьох прибалтійських країн. Крім цього, 2014 року в центрі Таллінна планують відкрити пам’ятник Тарасу Шевченку. Автором проекту  є наш земляк – Іван Зубака, виходець із Закарпаття, а сьогодні – відомий в Естонії скульптор, професор Естонської художньої академії».

У цілому тренінг розширив кордони й відкрив нові горизонти для співпраці між українською молоддю з різних країн, а також дав можливість молодим лідерам перейняти досвід своїх старших колег з української діаспори, які на чужині не тільки не забувають своє коріння, історію, мову, звичаї та традиції, а й вагомо долучаються до розвитку української культури за кордоном. _x_PS1 У рамках програми Європейського Союзу «Молодь у дії» в місті Таллiнні (Естoнiя) з 31 сiчня до 9 лютого відбувся тренінговий проект під назвою «Integration through participation – Інтеграцiя через участь». Учасниками заходу стали 24 представники молодіжних організацій з восьми країн Європи: України, Бiлoрусі, Росії, Бoлгарiї, Латвії, Молдови, Францiї та Естoнiї._x_PS2 http://mediacenter.uz.ua/live/2014/02/17estonia/mizhkulturnij_vechir.jpg_x_PS3 Родзинкою вечора став вечір міжкультурної комунікації_x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Вл. інф._x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Обмін досвідом | 11.02.14 | Додав Шумицька | 1106 | 5.0/1

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

1
avatar
1 Slavik2009 \ IP: 194.150.65.104 • 19:03, 04.01.17
Иванa Зубака контикти нада мне пожалоста скинь на мою пошту prokop-slavik@bk.ru
omForm">
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій

«  Лютий 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728

Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик

У богемістів філологічного факультету УжНУ невдовзі викладатиме лекторка з Чехії

УжНУ запроваджує програму подвійних дипломів із німецьким Університетом прикладних наук Фрезеніус

Викладачі юрфаку УжНУ взяли участь у семінарі щодо оцінки процесів забезпечення якості юридичної осв...

Вчителі Закарпаття ознайомилися в УжНУ зі здобутками історичної науки

В УжНУ відзначили День богемістики і словакістики

Біологічний факультет УжНУ розпочинає співпрацю з колегами з Польщі

Студенти Українсько-угорського навчально-наукового інституту відвідали лекції у двох європейських ви...

На факультет здоров’я та фізичного виховання завітали гості з Клузького університету

Фізики УжНУ і Пряшівського університету продовжують півстолітню традицію співпраці між факультетами

Студент юрфаку Віталік Дячук узяв участь у польському проекті «Study Tours to Poland»

УжНУ прийматиме на навчання молодь із Йорданії

Студентка факультету туризму та МК повернулася зі стажування в Норвегії

Наші студенти-спортсмени змагалися у міжнародному турнірі з віндсерфінгу у Словаччині