Понеділок, 20.01.20, 05:00 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Акції

Юридичний факультет утретє став партнером міжнародного Мандрівного кінофестивалю Docudays UA

Цьогорічні заходи фестивалю об’єднані темою «Пропаганда», оскільки увага всіх українців прикута до війни на Сході. Цю війну називають гібридною, бо розв’язана вона задовго до пострілів, у першу чергу, зброєю медіа та пропаганди.

Фестиваль традиційно представив конкурсну програму у трьох напрямах:  DOCU/ЖИТТЯ, DOCU/ПРАВО, DOCU/КОРОТКО. Мандрівний фестиваль в Ужгороді запрошує до перегляду кращих стрічок з цих категорій: фільм «Убивство шахтарів» (реж. Регад Десаі) отримав почесний диплом у напрямі DOCU/ПРАВО, кінострічка «Яма» (реж. Їржі Стейскал) – приз глядацьких симпатій, а відеоробота «Довго та щасливо» (реж. Татьяна Божіч) – почесний диплом від студентського журі за відкритість перед глядачем та щирість із собою.

З фільму «Медик іде останньою»

Позаконкурсна програма об’єднала фільми-лауреати світових кінофестивалів. Ужгородський DOCUDAYS представляє фільми з секцій: DOCU/ДІТИ, ЕФЕКТ ГРУЗІЇ та ПРОПАГАНДА.

Кінопрограма DOCU/ДІТИ є новою на цьогорічному фестивалі. Герої історій – діти й підлітки, які стикаються з дорослими проблемами та вчаться їх долати.

Програма ЕФЕКТ ГРУЗІЇ розповідає про досвід війни з Росією та пізнішу відбудову країни, де влада та її реформи відірвані від реальних потреб народу. У програмі ПРОПАГАНДА Мандрівний Docudays UA представляє дві стрічки. «Звідки з'являється пил і куди зникають гроші» Тійто Оясоо та Ене-Лііс Семпері й «Це моя земля» Тамари Ерде торкаються важливих сфер суспільного життя – освіти та політики.

Окрім показу кінострічок, організатори влаштовують тематичні дискусії та обговорення з правозахисниками, діячами культури і митцями для того, щоб перегляд фільму спонукав аналізувати порушену в ньому проблему та шукати оптимальні шляхи її вирішення на локальному й державному рівнях.

З фільму «Пост Майдан»

У рамках фестивалю відбудуться три правоосвітні тренінги: 22 жовтня – тренінг для вчителів міста Ужгорода «Навчання правам людини з використанням візуальних засобів» та 23 жовтня – тренінг для учнівського самоврядування міста Ужгорода «Права людини та демократичне врядування в школі» (тренер Олександр Войтенко); 26 жовтня – тренінг для студентів «Підконтрольністиь і підзвітність влади. Право на спротив» (тренер – д.ю.н., професор Савчин Михайло).

Афіша

Удруге в рамках фестивалю відбудеться конкурс творчих робіт та фотографій «Права людини в Ужгороді очима дітей». 5 листопада буде виставка кращих робіт школярів у номінаціях: кращий малюнок, вірш, оповідання, фотографія.

Це дозволить школярам творчо глянути на проблеми захисту прав людини, прав дітей, проаналізувати їх і поділитися через творчість своїми роздумами. Також буде організовано захід «Жива книга», на якому молодь зможе поспілкуватися з вимушеними переселенцями, представниками національних та етнічних груп, відомими людьми міста.

На Закарпатті партнерами ХІІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA є БО «Комітет медичної допомоги в Закарпатті», ГО «Карпатське Агенство Прав Людини «Вестед», юридичний факультет ДВНЗ «УжНУ», управління освіти Ужгородської міської ради та інші місцеві партнери.

Програма фестивалю

Фестиваль є неполітичним і некомерційним. Вхід на всі кінопокази – вільний.

За інформацією Марії Менджул,

доцента юридичного факультету УжНУ
Акції | 15.10.15 | Додав Г_Кришiнець | 532 | 0.0/0
Теги: Docudays UA, правозахисники, Юридичний факультет УжНУ, документальне кіно

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики