Середа, 01.02.23, 18:42 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Міжнародні контакти

Віце-прем’єр-міністр і міністр закордонних та європейських справ Словаччини відкрив в УжНУ новий кабінет

З паном Мірославом Лайчаком у відкритті кабінету взяли участь: Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Бур’янова, заступник голови Закарпатської ОДА Андрій Сербайло, а також почесний консул Словацької Республіки Олег Адамчук, в.о. проректора з науково-педагогічної роботи Олександр Рогач, в. о. проректора з науково-педагогічної роботи і міжнародних зв’язків Мирослава Лендьел, декан факультету міжнародних відносин УжНУ Микола Палінчак, закордонні журналісти.

Мірослав Лайчак

Поважні гості після перерізання символічної стрічки «Кабінету українсько-словацької дружби»  зустрілися зі студентами факультету. Зокрема, перед університетським колективом виступив віце-прем’єр-міністр і міністр закордонних та європейських справ Словаччини Мірослав Лайчак. Він вважає важливою місією відкриття «Кабінету українсько-словацької дружби». Сподівається, що кабінет допоможе студентам глибше пізнати Словаччину.

Україна сьогодні в складній ситуації. Словаччина – приятель України, спостерігає за ситуацією і бачить Україну як стабільну, успішну, європейську державу, підтримує її територіальну цілісність, не визнає анексію Криму. Робимо усе для того, аби допомогти вирішити воєнний конфлікт, зазначив у промові віце-прем’єр-міністр і міністр закордонних та європейських справ Словаччини.

 

Словаччина допомагає Україні багатьма способами. Для енергетичної безпеки України нещодавно розпочато реверсні поставки газу з території Словаччини. Передали дві тонни гуманітарної допомоги. Налагоджують контакти між людьми, полегшили візові процедури. Сприяють тому, аби Європейський Союз і НАТО активно діяли щодо України.

Україна – наш сусід і приятель. Наші люди щодня дискутують щодо ситуації в Україні. Я отримую багато листів від тих, кого турбує ця ситуація. Віримо в європейське майбутнє України. Я особисто поставив підпис під Асоціацією про зону вільної торгівлі, який наближає перспективу вступу до ЄС.

Україна – європейська держава, але їй потрібно здійснити глибокі реформи. Стати членом ЄС – означає не вступити до спільноти, а збудувати Європейський Союз у себе вдома, вважає Мірослав Лайчак.

Він зазначив, що Україна – це Європа, а Закарпатська область – середня Європа. Спосіб життя, архітектура підтверджують це. Тож високоповажний гість побажав студентам УжНУ, аби вони, як нова генерація, зажили вже у європейській Україні.

Із запитанням до віце-прем’єр-міністра і міністра закордонних та європейських справ звернулася Мирослава Лендьел, проректор УжНУ. Вона попросила Мірослава Лайчака уявити себе у ролі українського студента-міжнародника і розповісти про те, чого він прагнув би у такій ролі. Пан Мірослав відповів, що вивчав би досвід європейських держав, брав участь у міжнародних програмах, вивчав мови, здобував глибокі знання.

Декан факультету міжнародних відносин Микола Палінчак зазначив, що студенти його факультету проходять практику в консульствах, однак досі не вдавалося отримати дозвіл на проходження практики міжнародникам у Генеральному консульстві Словацької Республіки.

Тому запитав, чи може віце-прем’єр-міністр і міністр закордонних та європейських справ надати такий дозвіл. Мірослав Лайчак відповів ствердно, тож віднині студенти-міжнародники будуть практикуватися і в Генеральному консульстві Словацької Республіки.

_x_PS1 «Кабінет українсько-словацької дружби» на факультеті міжнародних відносин УжНУ 11 вересня відкрив особисто віце-прем’єр-міністр і міністр закордонних та європейських справ Словацької Республіки Мірослав Лайчак, який сьогодні перебуває з візитом на Закарпатті. Також високопосадовець надав дозвіл на проходження практики студентам-міжнародникам у Генеральному консульстві Словацької Республіки._x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 http://mediacenter.uz.ua/live/2014/09/25slovak/na_zustrichi.jpg_x_PS6 _x_PS7 220_x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Наталія Каралкіна_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Міжнародні контакти | 11.09.14 | Додав Lucky | 1075 | 1.0/1
Теги: Факультет міжнародних відносин, українсько-словацька дружба

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик