Субота, 28.01.23, 09:34 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Зустрічі

Василь Ільницький: «Відчувайте матеріали нутром і єством. Пишіть так, як це переживаєте»

Пан Василь наголосив, що журналістика повинна бути об’єктивною, без особистих оцінок та суджень – лише факти. Хоч медійники – звичайні люди, бачать і відчувають чужий біль, проте пристрасність має залишатися поза їхньою професією. Підкреслив також, що не просто інформують громадськість, а й акцентують увагу на важливих суспільно-політичних проблемах, проводять благодійні акції, займаються волонтерством.

Василь Ільницький

«Бути журналістом – складно. Це люди, які 24 години на добу, 7 днів на тиждень живуть своєю роботою. Звичайні люди після навчання і праці йдуть додому відпочивати, але тільки не журналісти. Ми помічаємо кожну дрібницю: чи то відкритий люк, чи то неграмотно написаний рекламний плакат. Журналістика – це покликання, від якого маєш діставати задоволення», – переконаний Василь Ільницький.

На запитання гостя, з яких джерел студенти черпають інформацію про події в Україні та на Закарпатті зокрема, були названі передусім інтернет-видання, а вже потім друковані ЗМІ. Василь Іванович закликав частіше читати газети, бо це інший рівень сприйняття, шукати ті видання, з яких можна почерпнути теми для власних матеріалів, які будуть надихати й сприяти професійному розвиткові.

«Попрошу вас читати інтелектуальні газети, особливо аналітичні статті в них. Вони допоможуть навчитися звіряти власні погляди, стануть орієнтирами у вашому професійному зростанні», – каже пан Василь.

Досвідчений журналіст закликав ніколи не засуджувати людей, у матеріалах дуже ретельно писати про своїх героїв. На його думку, кожного можна зрозуміти, адже всі наші вчинки мають причини, підґрунтя. «Ніколи не недооцінюйте своїх ворогів і не критикуйте людей. Намагайтеся зрозуміти кожного, не опускайтеся до приниження людської честі й гідності», – порадив Василь Іванович.

Василь Ільницький підписує книги для студентів

Попросив молодь обов’язково зберігати свої матеріали, а також записувати спогади старшого покоління про ті часи, які вони пережили, про війну, про те життя. Це дуже важливо для майбутнього покоління, бо ми маємо свій рід, предків, національність, ми не безбатченки і безхатченки.

Наприкінці зустрічі презентував 2 книги: власну «Штрихи нашого часу» і «Перші особи – 25 нарисів про лідерів краю» у співавторстві з професором Сергієм Федакою. Це єдине на українських теренах дослідження про перших осіб регіонального масштабу, які керували ним впродовж XIX–ХХ та початку XXI століть за різних державних формацій – від часів Австро-Угорської імперії до наших днів.

Історія книги цікава: спочатку автори написали серію газетних матеріалів про видатних особистостей краю, яка була відзначена обласною журналістською премією ім. В. Ґренджі-Донського 2006 року. Пізніше Іван Небесник наштовхнув на ідею створення книги. Матеріалів було лише 24, останнім героєм став тодішній очільник області Олександр Ледида.

На завершення Василь Ільницький написав побажання для майбутніх журналістів, запросив приходити до нього в редакцію з матеріалами й плідно співпрацювати.

_x_PS1 Днями на запрошення доцента кафедри журналістики УжНУ Володимира Тарасюка до студентів-медійників завітав заслужений журналіст України, публіцист, головний редактор закарпатського тижневика «Фест» Василь Іванович Ільницький. Говорили про світоглядну журналістику в Україні._x_PS2 http://mediacenter.uz.ua/live/2014/09/54ilnytsky/iz_studentamy.jpg_x_PS3 Зі студентами у прес-клубі молодого журналіста _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Оксана Пітра_x_PS11 для Медіацентру УжНУ_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Зустрічі | 22.09.14 | Додав Шумицька | 747 | 0.0/0

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики