Середа, 01.02.23, 19:10 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Зустрічі

Василь Густі презентував майбутнім медійникам книгу спогадів про журналістів Закарпаття

Однак презентація стала не тільки презентацією: Василь Петрович ділився з першокурсниками відділення журналістики спогадами про власну роботу в медійній сфері, розповідав цікаві історії зі свого досвіду, давав поради та настанови молоді.

Розпочав свою бесіду зі студентами пан Густі зі слів: «Я бачу перед собою великих журналістів, редакторів, які створять такі газети й журнали, що їх читатимуть не тільки в Україні, а й за її межами!».
 
Великим було здивування аудиторії, але мети досягнуто: уся увага прикута до оповідача. Така позитивна та доброзичлива людина не могла викликати інакшої реакції від слухачів.

З посмішкою Василь Густі розповідав і про перший досвід написання замітки в районну газету, і про один із казусів, що стався з ним у молодості, і про те, як жартома змагався з колегами, хто оперативніше подасть матеріал. Описав ієрархію радянського друкованого слова, що починалася з низової преси (стінні газети, куди могли дописувати і школярі, і дорослі жителі села), переходила в районну, обласну, всеукраїнську, а завершувалася всесоюзними виданнями.

Розповів Василь Петрович і про свій журналістський шлях від студента філологічного факультету, який був змушений піти в академвідпустку й почати працювати – спочатку випусковим редактором на обласному радіо, журналістом районної газети у Великому Березному, а пізніше – прес-секретарем першого представника президента України в Закарпатській області Михайла Країла. Та попри великий досвід роботи в медіа, повноцінним журналістом Василь Густі себе не вважає, оскільки не здобув для цього фахової освіти.

На запитання студентів про те, чи може жінка-журналістка мати успішну карʼєру й бути щасливою в родині, письменник відповів: «Нема у світі нічого вищого, ніж щасливе особисте життя. Будьте успішними вдень і щасливими вночі».
 
Цікаво було почути від Василя Петровича й про спільні та відмінні риси між сучасним журналістом та журналістом часів молодості письменника. Незмінним він назвав обов’язок людини, яка пише, майстерно володіти пером і любити свою професію. Однак раніше журналіст був фахівцем у галузі, про яку писав, – настільки ж обізнаним, як і її найкращий та найсумлінніший представник; тепер це зустрінеш рідко. Головною мрією письменника (раніше мріяв дожити до старості, а тепер каже: «Досяг я старості, а що з нею робити тепер?!») зараз є мир у державі, аби сучасне молоде покоління могло гідно реалізувати себе в житті.
 

Щодо нової книги автор твердить, що мав намір розповісти в ній про журналістів, із якими йому довелося працювати, від яких він учився. Вони власним життям і ставленням до письменника возвеличили себе у його пам’яті.

Також хотів ще й спонукати своїх колег розповісти про тих старших людей, які їм допомагали, вчили. «Володимира Сосюру запитали про найціннішу рису в людині. Єдине слово — вдячність. Тож будьте вдячними своїм батькам, вчителям, односельчанам, викладачам і навіть одні одним».

На завершення Василь Густі підписав кілька примірників своєї нової книжки для студенток-журналісток.

_x_PS1 Голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України Василь Густі завітав 16 квітня до УжНУ, аби презентувати студентам нову книгу – «Не все змивають хвилі часу...»._x_PS2 /live/2015/04/37gysti/umat.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Антоніна Чундак_x_PS11 для Медіацентру УжНУ_x_PS12 Фото Віталія Завадяка_x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Зустрічі | 17.04.15 | Додав Lucky | 777 | 5.0/3

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики