Середа, 01.02.23, 18:46 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Зустрічі

В УжНУ завітав Сергій Жадан

Ужгород – вже одинадцяте місто туру Україною із запланованих тридцяти трьох. Акції відбуваються у рамках проекту «Війна та культура: діалог ворогів». Сергій Жадан стверджує, що ці поїздки по всій країні дозволяють на власні очі побачити і відчути, чим живуть люди.

Письменник розпочав зустріч із читання власних поезій із нової збірки, звучали також кілька перекладів з воєнного циклу «Голоси бідних людей» Чеслава Мілоша. Про непрості сучасні події, про атмосферу невпевненості, про долі таких різних людей – головних персонажів, які впливають на хід історії, та про простих людей, які стали заручниками подій, – про їх емоції, горя й щасливі миті почули спраглі слова у цих віршах. Сергій Жадан стверджує,  що у книзі «Життя Марії» біблійні тексти використані як тло, на якому все відбувається. Зіставивши події і символи, знаходиш подібність і розуміння. За словами автора, образ Марії – це образ людини, яка не за своєю волею опинилася у такому історичному моменті.

 

Під час зустрічі присутні невтомно цікавилися думкою письменника про події неоголошеної війни, про взаємини українців з росіянами, про настрої в Харкові та про його сприйняття, переживання цього всього. Сергій Жадан стверджує, що страху в людей немає, є розчарування, невпевненість… Свої переживання письменник має змогу виговорити, вивільнити на папір. Комусь ці вірші допоможуть щось змінити, тоді відбувається взаємообмін енергією, ділиться міркуваннями митець. «Коли відчуваєш чужі емоції, тобі стає простіше. Бо розумієш, що є люди, яким набагато важче. Тому треба втрутитися, допомогти, тоді стає легше. Коли ж людина залишається сама, то з’являється страх, відчай», – каже Сергій Жадан. Письменник стверджує, що власною творчістю та іншими способами намагається допомогти, робить все, що в його силах. Каже, якщо прийде повістка, піде у військкомат, переховуватися не буде.

Як знавця нинішньої ситуації розпитували про всяке, письменник жартуючи відповів, що чекає, коли будуть питання про літературу.

Серед митців, які відображають війну зсередини, тобто безпосередньо беруть участь в АТО, назвав Бориса Гуменюка, зокрема його збірку «Вірші з війни». Сергій Жадан переконаний, що з-поміж наших бійців саме зараз можуть формуватися Ремарки, Гемінгвеї.

Крім першого сприйняття сучасності, яке відтворене у віршах збірки «Життя Марії», письменник поволі переходить до ціліснішого осмислення ситуації. Одне з перших українських оповідань про війну ХХІ століття Сергія Жадана «Бігти, не зупиняючись» додано до роману «Ворошиловоград» в останньому перевиданні («Фоліо», 2015). Планує автор написати й роман про ці події.

 

Сергій Жадан переконаний, що вся його творчість – це один величезний текст, а бути письменником йому подобається.

Завершилась зустріч автограф- та фотосесіями, щирими обіймами з кумиром, теплими словами вдячності та сплеском емоцій.

На згадку про квітневу великодню зустріч студенти філологічного факультету та учасники літературного клубу «Читаємо разом» (які, до речі, виступили співорганізаторами акції) подарували Сергію Жадану футболку від «Гарячих сердець».

P.S. Висловлюємо щиру подяку ініціатору зустрічі, випускнику філологічного факультету, сучасному письменнику Андрію Любці.

_x_PS1 Попри ще святковий для Закарпаття день, коли на поверхах університетських корпусів малолюдно, тут майже аншлаг. Люди христосаються, діляться спогадами, думками, а більшість студентства завмирає в очікуванні приходу Кобзаря ХХІ століття, митця, який дивиться глибоко, відчуває душею, осмислює сучасність і передає всі думки простими доступними словами. Так в кількох словах можна описати атмосферу в день зустрічі ужнівців із сучасним українським письменником Сергієм Жаданом, який 14 квітня завітав в Ужгород з презентацією нової книги віршів і перекладів «Життя Марії» (MERIDIAN CZERNOWITZ, 2015)._x_PS2 /live/2015/04/31zhadan/umat.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Іванка Когутич, _x_PS11 фото Віталія Завадяка_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Зустрічі | 15.04.15 | Додав Путpашик | 874 | 0.0/0
Теги: Сергій Жадан

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики