Неділя, 14.08.22, 00:26 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Спорт

В УжНУ провели пожежно-рятувальні змагання до 30-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС

Урочисте відкриття розпочалося з параду учасників, який очолив заступник голови Закарпатської обласної організації ФСТ «Динамо» Михайло Пантьо.

Біля пам'ятника

Ведучий заходу Олег Муртазін зазначив, що в умовах надзвичайних ситуацій хвилини, іноді й секунди рятують людське життя. Тому досягнення відповідного рівня обізнаності, швидкості та ефективності під час надання першої медичної допомоги постраждалим є основною метою змагань.

Пам’ять загиблих внаслідок аварії на ЧАЕС ушанували хвилиною мовчання. Відтак представники-команд учасниць у супроводі прапороносців  поклали квіти до пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи.

Ігор Король

Після офіційної частини розпочалися яскраві змагальні баталії з пожежно-рятувальних дисциплін, що є окремими складовими пожежно-прикладного спорту.

Проректор УжНУ Ігор Король розповів, що змагання організовані з ініціативи Управління державної служби надзвичайних ситуацій області та Ужгородського національного університету. Співорганізаторами є також Закарпатська обласна державна адміністрація, зокрема  управління молоді і спорту, та обласна й міська ради, а також Цивільний корпус «Азов» та ГО «Карпатська Січ».

Під час змагань

«Так, багато організаторів: це важлива подія, присвячена 30-й роковині катастрофи на ЧАЕС. Дай Боже, аби вона більше не повторилася. А ми маємо дбати й з іншого боку – треба бути готовими до таких ситуацій. Лозунг нинішніх змагань «Знати, щоб врятувати» є дуже актуальним.

Коли стався вибух на ЧАЕС, я був ще учнем школи, проте дуже добре пам’ятаю відчуття безпорадності й невідомості: ніхто не знав, що відбувається, ніхто не розумів масштабів загрози, ніхто не знав, що робити. Офіційна інформація не надходила. Це підкреслює важливість змагань: маємо знати, що відбувається, й уміти врятувати себе і ближнього. Такі змагання проводяться вперше, але з огляду на їх важливість і потрібність, плануємо проводити їх щорічно!» – розповів Ігор Іванович.

Йосип Папірник

Головний суддя змагань, заступник начальника оперативно-координаційного центру підполковник служби цивільного захисту Йосип Папірник поділився, що змагання проходили  весело й активно. «Усі учасники бажають виграти, але переможуть тільки найкращі, адже у змаганнях з пожежних дисциплін – як у спорті. Проводимо три види змагань:

Під час змагань

1) рятування людини із зони техногенної аварії (у складі команд по 5 осіб): одягали хімзахисні костюми, заходили в умовну зону зараження, звідки виносили постраждалого, виконували легенево-серцеву реанімацію на манекені тощо);

 2) пожежна естафета, у якій 4 учасники на відрізку 100 метрів виконували кожен свою місію з передавання естафетної палички;

Сергій Харук

3) бойове завдання – учасники вдягають бойовий одяг, долають паркан, колону та з пожежного автомобіля подають ствол першої допомоги на гасіння умовної пожежі».

Сергій Харук, студент фізичного факультету, капітан команди-переможця, розповів, що перше завдання було найскладнішим: там можна було допустити багато помилок, через які додавали штрафні секунди.

Команда фізичного факультету

«У такому заході беру участь уперше, проте мені дуже сподобалося, тож у майбутньому обов’язково долучатимуся до такого роду змагань».

Варто зазначити, що команда фізичного факультету виборола найбільше переможних кубків: найбільший і найгарніший – за командне досягнення, три інші – за високі показники в кожному виді змагань. Друге місце в змаганнях посіла команда факультету здоров'я людини, третє – юридичного факультету.

_x_PS1 5 травня на стадіоні «Авангард» провели змагання з пожежно-рятувальних дисциплін «Знати, щоб врятувати», присвячені 30-й роковині аварії на ЧАЕС. Участь у турнірі взяли команди 14 структурних підрозділів вишу. _x_PS2 /live/2016/05/07pozhezh_zmag/verkh.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Віра Лабич_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Спорт | 06.05.16 | Додав Г_Кришiнець | 929 | 5.0/1
Теги: фізфак, студенти, Чорнобиль, пожежно-рятувальні змагання, перемога, УжНУ

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]