Середа, 20.11.19, 05:23 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » У ногу з часом

В УжНУ почав діяти студентський Дебатний клуб
Учасники клубу
У вівторок, 19 листопада, у конференц-залі УжНУ (зелений корпус) відбулося перше засідання Дебатного клубу. Модераторами дійства стали Микола Сюсько та Валентин Лакатош.

Гість заходу Микола Ковальчук, директор «Першого кабельного», розповів про те, як утримувати увагу аудиторії під час виступу, яким чином контролювати свою міміку та жести тощо.

Микола Ковальчук
«Я відразу погодився прийти до вас, аби подивитися в очі майбутньому нашого краю. Раджу вам не боятися ризикувати! Пам’ятайте, що будь-яка невдача є лише досвідом, тому не варто опускати рук. Люди за відсотковим співвідношенням поділяються на овець (80 %) і вівчарів (20 %). З тих двадцяти: 15 % можуть приймати рішення, але бояться відповідальності, а інші 5 % – вирішують і не відчувають страху за наслідки. Саме ці 5 % стають мільйонерами. Тож виходьте зі своєї зони комфорту – лише тоді на вас чекає успіх. Не живіть «середнім» життям, рухайтеся!» – закликав гість.

Валентин Лакатош
Голова Дебатного клубу Валентин Лакатош розповів про специфіку їхніх дебатів і яка може бути користь від них. Тож активіст бачить їх як рольову інтелектуальну гру, в якій одна команда аргументовано доводить певну тезу, інша – опонує їй. Обов’язок обох – кваліфіковано і в межах певних часових рамок та запропонованої теми представити свою позицію, аргументувати її. Гру оцінюють судді, які й визначають переможця в раунді. Головне завдання команд – переконати у власній слушності саме суддів.

Чого можна навчитися у ході дебатів? Передусім умінню комунікувати з людьми: працювати в колективі (команді, клубі), бути толерантним до протилежних думок, вислуховувати й розуміти контраргументи, мати повагу до думки інших людей.
Крім того, розвиватиметься критичне мислення: вміння аналізувати, виявляти сильні та слабкі сторони певних тез, виробляти оптимальне рішення з урахуванням наявних ресурсів, давати оцінку фактам та поєднувати їх у тенденцію, оцінювати наслідки й результати дій з погляду їх ефективності.

Микола Сюсько
Дебатування мало б навчити й структурного мислення: організовувати мисленнєвий процес, структурувати думки, будувати логічні системи й конструкції та виявляти в них суперечності. Безумовно, ще один плюс від таких зібрань – розвиток риторичних навичок, уміння триматися перед аудиторією, опанування мистецтва переконувати. Ну і, звичайно, в такий спосіб студенти накопичуватимуть та систематизуватимуть нові знання з історії, права, культури, релігії, філософії, політики та інших сфер суспільного життя, а ще – матимуть можливість опрацьовувати технології пошуку інформації та виробляти системне й об’ємне бачення проблеми тощо.

Темою вівторкових студентських дебатів став «Вступ України до ЄС: за і проти». Участь у них узяли 2 команди по 4 особи. Дебати мали парламентський характер і були побудовані за принципом, що практикують у Британському уряді: одна команда представляла владу, інша – лояльну опозицію. Модерував їх хід спікер палати. Урядова команда складалася з прем'єр-міністра і членів уряду, а команда опозиції – з лідера опозиції та її представників.

Команда опозиції
Учасники дебатів могли переривати одне одного невеликими зауваженнями, що спростовували якийсь аспект виступу опонента.

Після обґрунтованих доповідей учасників із мінімальним відривом перемогла команда опозиції.

Надалі такі зустрічі планують продовжувати кожні два тижні. Отож запрошуємо всіх, хто вміє відстоювати свою думку або мріє цього навчитися, до Дебатного клубу!

Галина Риган
для Медіацентру УжНУУ ногу з часом | 21.11.13 | Додав Шумицька | 946 | 0.0/0
Теги: студентський дебатний клуб

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики