Понеділок, 06.02.23, 03:49 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Міжнародні контакти

В УжНУ планують відкриття центру німецького фонду трансферу технологій «Steinbeis»

Фонд, між іншим, названо на честь його засновника Фердинанда Штайнбайса, який жив у ХІХ столітті. Його іменем названі також вулиці, школи, що свідчить про особливі заслуги цієї людини. Проте нинішній центр не має нічого спільного з тодішнім: власне сучасна організація була заснована 1971 року – тоді відкрилося всього 6 центрів. За ці роки їх число зросло до тисячі. Згодом було засновано приватний університет, де навчається близько 6 тисяч студентів.

Мирослава Лендьел

Фонд є злагодженою системною мережею з центром у Німеччині, до якої залучено близько 6 тисяч експертів і понад 700 професорів в університетах. Останнім часом ними виконано понад 15 тисяч проектів. 

Гість представив три центри, два з яких у Німеччині, один у Румунії, а також висловив сподівання на відкриття ще одного в Україні, зокрема в Ужгороді.

«Ми вважаємо за досягнення мати свій центр у Східній Європі. Впродовж останніх років дуже часто буваю в Україні. Наш центр славиться тим, що впроваджує інноваційні технології, може рекомендувати, де краще інвесторам вкладати гроші – в Румунії, Україні, Сербії тощо. Ми вивчаємо ці регіони й повідомляємо інвесторам, що для них буде вигіднішим. Нещодавно презентували державній установі у Києві наш проект і чекаємо результату», – розповів пан Юрген. 

Повідомив також про основні положення Дунайської стратегії. Згідно із ними, 14 країн басейну річки Дунай до 2020 року повинні реалізувати близько 200 проектів, пов’язаних із чотирма основними напрямками:

  • об’єднання Дунайського регіону (транспорт, енергетика, культура, туризм);
  • захист навколишнього середовища в Дунайському регіоні (відновлення якості води, контроль екологічних ризиків, збереження ландшафту та біорізноманіття);
  • сприяння процвітанню (розвиток «суспільства знань» за допомогою наукових досліджень, освіти та інформаційних технологій, підтримка конкурентоспроможності підприємств  через розвиток кластерів і комплексів, вкладення коштів у розвиток знань і навичок співробітників);
  • зміцнення позицій Дунайського регіону (зокрема, досягнення політичної стабільності в регіоні, спільна робота для гарантування безпеки, боротьба зі злочинністю).
Юрген Райцнер

«Ми вивчаємо Дунайську стратегію, і можу твердити, що не вся Німеччина, на жаль, у ній зацікавлена. Те саме можу сказати і про Україну: вона надто велика, аби інвесторів цікавила вся її територія. Найбільше приваблюють 4 області: Івано-Франківська, Чернівецька, Волинська та Закарпатська. Готується багато проектів щодо вашого регіону, шукають інвесторів», — зауважив лектор.

Пан Райцнер наголосив, що найважливішим для усіх є впровадження на практиці набутих знань. Компанія отримує інформацію, за яку вона, власне, платить (у Німеччині компанії платять тільки за те, що їм потрібно). Тож якщо партнери мають вигоду зі співпраці, інвестиції будуть залучені.

Університетам потрібно працювати з індустрією: тільки тоді відбуватиметься справжній обмін знаннями, а професори знатимуть, чого саме треба навчати своїх студентів.

На запитання, чи є якісь пріоритетні напрямки у центру, гість відповів, що пріоритети диктує сучасний ринок, але оскільки мережа велика, то й тематика широка. «Центр не дає гроші, а тільки допомагає залучати інвесторів у ваш проект», — зауважив директор фонду «Steinbeis».

_x_PS1 21 квітня у приміщенні зали засідань Вченої Ради УжНУ відбулася зустріч із директором німецького фонду трансферу технологій «Штайнбайс» («Steinbeis») Юргеном Райцнером, котрий презентував фонд та повідомив про умови відкриття одного з його центрів на базі Ужгородського національного університету._x_PS2 /live/2015/04/59germany/umat.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Галина Риган _x_PS11 для Медіацентру УжНУ_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Міжнародні контакти | 23.04.15 | Додав Lucky | 581 | 0.0/0

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик