Середа, 05.10.22, 22:36 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Обмін досвідом

В Ужгородському університеті навчали готувати ґрантові пропозиції
29 жовтня в УжНУ відбувся семінар-навчання «Як готувати ґрантові пропозиції до міжнародних фондів». Його організаторами виступили Інститут економіки і міжнародних відносин та відділ міжнародних зв’язків.

Микола Палінчак
Микола Палінчак, директор інституту, зауважив, що семінар вступний, оскільки є потреба у дальших зборах зацікавлених людей: «Старшим колегам варто ділитися досвідом із молодшими, і таким чином розширювати коло людей, які могли б готувати дієздатні проекти й вигравати відповідні ґранти. Здебільшого розробляють проекти громадські організації, але коли до них долучається університет, шанси на перемогу значно зростають».

На першому семінарі про основні вимоги до написання проектів інформували експерти з міжнародних програм – засновник та організатор діяльності кількох громадських організацій, доцент кафедри електронних систем Олег Лукша та директор «Карпатського фонду» Руслан Жиленко.

Олег Лукша
Олег Лукша розповів, що актуальність виконання проектів полягає передусім у тому, що це один зі способів збільшити фінансування наукових розробок у нашому виші. Також дав кілька практичних порад, дотримуючись яких можна суттєво збільшити шанси свого проекту на перемогу:

• Не потрібно вважати свою ідею геніальною – варто зосередитися на вимогах програми й на тому, чи можете ви їх виконати.
• Важливо добре вчитуватися в умови програми: істина – в деталях. Багато програм подають навіть кількість балів за виконання кожної умови, тож варто найбільше зосередитися на тих пунктах, за які дається найбільша кількість балів.
• Запорука успіху – створення логіко-структурної матриці проекту, яку слід розробляти на початку роботи, а не наприкінці. Вона має бути основною концепцією, яка допоможе у написанні проекту, а не просто додатком.
• Більшість проектів мають бути написані англійською мовою. Варто звертати особливу увагу на багатозначні слова в англійській мові, щоб уникнути непорозумінь чи навіть курйозних випадків. Слід добирати якомога точніші лексеми для висловлення думки.

Руслан Жиленко
Руслан Жиленко розповідав про необхідні вимоги на прикладі «Карпатського фонду». Це транскордонна регіональна фундація, яка надає ґранти та технічну допомогу громадським організаціям та органам місцевого самоврядування, зокрема у сфері міжрегіональної та транскордонної співпраці, економічного розвитку та соціальних послуг.

Фонд підтримує створення партнерств між державними, приватними та неурядовими організаціями, включно зі співпрацею у питаннях транскордонного та міжетнічного співробітництва.

Під час семінару пан Руслан розглянув аплікаційну форму, яку слід заповнити, щоб подати свій проект до участі в тій чи тій програмі. Така форма складається з чотирьох основних складових:

1. Основна інформація (назва організації, адреса, юридичний статус, ПІБ голови організації та керівника проекту, контакти).
2. Опис проекту (мета, завдання, цільова група, план реалізації, прогнозовані результати тощо).
3. Організація та партнери проекту (ресурси організації із зазначенням джерел фінансування, функції та зобов’язання партнерів).
4. Додатки (бюджет проекту, резюме основних виконавців та інші документи).
Особливо важливим є забезпечення фінансування після завершення дії самого ґранту. Аби не вийшло так, що, до прикладу, організація з допомоги дітям з особливими потребами не закрилася після завершення ґрантового проекту. Фонд надає стартовий капітал, а далі структура повинна забезпечувати себе сама.

На наступне заняття-семінар учасники повинні прийти вже підготовленими: знайти дійсні ґрантові пропозиції та спробувати самим розробити проект відповідно до своїх зацікавлень. Під час семінару всі спроби можна буде розглянути й попрацювати над ними разом із експертами.

Ірина ЛевінаОбмін досвідом | 30.10.13 | Додав Шумицька | 1140 | 0.0/0

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик