Середа, 01.02.23, 18:52 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Презентації

В Ужгороді презентували інтелектуально-іронічну книгу Олександра Бойченка
 

З назви «Більше/Менше» важко зрозуміти, про що ця книга. Її автор Олександр Бойченко  щодо цього жартує: «Раптом я зрозумів, що це ми з моїм одним із найулюбленіших українських письменників Тарасом Прохаськом ніби заочно змагаємося, хто придумає безглуздішу назву для книжки чи, може, таку, що видавець не матиме шансів її продати».

Семантика назви більше простежується у структурі книги: «Вона складається з двох розділів. І, як ви можете здогадатися, один із них називається «Більше», а другий – «Менше». У першому зібрані тексти, більші за обсягом, у другому – менші. Єдине, де я трохи обманюю читача, то це в тому, що розділ «Більше» загалом менший, ніж розділ «Менше», – пояснює автор.

«Більше/Менше» – книга публіцистичних текстів на різноманітну тематику, написаних у різний час, але зібраних в одній книзі не випадково. За словами модератора вечора Валентина Кузана, у «незапланованій» книзі простежується інтелектуально-іронічна нитка й сократичні думки.
 
Це й не дивно, бо свого часу Олександр Бойченко писав кандидатську дисертацію про Сократа, тож був просто змушений вивчити всю епоху.  А тепер, зізнається автор, щоразу ближче пізнає мислителя, відкриваючи для себе щоразу інакше.

Постать Сократа обрано не випадково: цей мислитель не відступав від своїх переконань, не нав’язував власних думок і не переконував, а просто висловлювався, інколи іронічно, і саме цим змушував слухача задумуватися над змістом своїх тверджень, перевіряти їх. Подібно до давньогрецького філософа, Олександр Бойченко також часто з іронією дивиться на речі й спонукає читача замислитися, натякає, що не так уже й складно розібратися у певній темі.

Постать Сократа символічно зображена й на обкладинці книги, де він разом із своїми двома дружинами (за легендою, філософ мав двох жінок) – Сантипою та Мірто.

За словами Валентина Кузана, презентована книга не тільки про літературу, а й про взаємодію інтелектуалів і влади. В одному із текстів книги, написаному задовго до неоголошеної війни, думки виявилися пророчими. На питання про те, як вдалося передбачити захоплення територій, Олександр Бойченко відповідає: «Якщо правильно складати силогізми і логічно міркувати, то події поділу/захвату можна було передбачити вже тоді».

Під час вечора публіцист зачитав кілька власних текстів, зокрема «Рік без урки», «Рязань наш», «Чия земля?», а також відповів на питання аудиторії. До речі, за найцікавіше питання кмітливий слухач отримав  презентовану книгу в подарунок.

Завершився вечір традиційно – автографсесією.

_x_PS1 17 квітня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Федора Потушняка відбувся вечір-презентація книги «Більше/Менше» відомого публіциста, есеїста Олександра Бойченка. Чернівецький гість вів розмову про інтелектуалів, про Сократа, про передбачуваність подій, про літературу і не тільки._x_PS2 /live/2015/04/46bojchenko/umat.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Іванка Когутич_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Презентації | 19.04.15 | Додав Lucky | 703 | 0.0/0
Теги: презентації, Валентин Кузан

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики