Четвер, 19.09.19, 11:42 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Студентська практика

Ужгородський студент про турецький досвід
Юлік Штел

6 місяців у Туреччині. Нові знайомства, хороший досвід і багато суму. За тими, хто залишився в Україні. Студент факультету туризму та міжнародних комунікацій Юлік Штел розповідає про власний досвід міжкультурної комунікації.

  • Чому саме Туреччина?

– Щороку відома туристична компанія «TezTour» набирає молодих ініціативних студентів для проходження практики за фахом «туризм» на території Турецької Республіки. Це найбільший сегмент російськомовного ринку, в якому задіяна компанія. Важливим фактором є також багаторічна співпраця університету з представниками компанії. Це найбільше вплинуло на мій вибір.

  • Що найбільше там вразило?

– Як людину, яка вперше побувала не тільки в Туреччині, а й взагалі за кордоном, можна сміливо сказати, що вразило ВСЕ. Але, звичайно, є те, що варто виокремити з-поміж іншого. Це турецька культура й релігія. Сам факт того, що досі є люди, які дотримують намаз (5 разів на день, як сказано в Корані, кожний мусульманин має обов'язково віддати честь Аллаху звичайною молитвою), багато про що говорить. Турецькі базари – щось особливе. Турецька манера спілкуватись – теж.

  • До чого було важко звикнути?

– Важко було звикати до турецької їжі. Вона не є гіршою і не є кращою, але для мене – людини, яка виросла на Закарпатті й звикла їсти багато, смачно і по-домашньому, це було щось нове. Нелегко було також жити в оточенні незнайомих людей, та й час на віддалі від рідних важко дався.

  • За чим сумував?

– Певно, вже не секрет, що за нашою їжею :) Насправді найбільше за свободою робити речі, які спонтанно спадають на гадку. Там нам не дозволяли ступити ні кроку вправо чи вліво. Як потрібно, так і робимо. Безальтернативно. Тому, певно, час, котрий я маю між моїм приїздом і днем, коли знову піду до університету, максимально буду витрачати на свободу й на Неї – мою кохану.

  • Чого навчився?

– Навчився багато чому. Найголовнішим є досвід роботи з великими групами людей, вміння тримати публіку, зверненою до себе, виступати перед людьми, які до тебе неприязні. Це важливо для мого майбутнього у викладацькій діяльності. Також базові ази туризму, які одногрупники вивчають на парах, мав змогу освоїти на власному досвіді. Словом, за фахом підтягнувся!

  • Що турки говорять про Україну?

– Турки мало що знають про Україну. Не дивно, бо Туреччина – країна туристична, тож їх знання про інші країни обмежуються часто тим, хто скільки залишає чайових. Можливо, трохи безглуздо, але так воно насправді і є. Правда, це якщо говорити про обслуговуючий персонал.

Якби, скажімо, ви підійшли до першого зустрічного турка, то навряд чи змогли б результативно поговорити про Україну. Хоч турки чимось схожі на українців. Вони, як і ми, люблять працювати на себе і шанують традиції. З ними можна годинами говорити про них самих, але про вас там і словечка не вставити.

  • Правило, яке виніс до себе?

– «У гостях добре, але краще дома». Країна красива, цікава, але… Багато взяв для себе в плані професійному, пережив ситуації, досвід яких ще знадобиться в майбутньому. Якщо підсумувати, то практика вдалася. Дякую всім за гарний сезон і цікаві знайомства!

Світлана Лапига
Студентська практика | 05.10.14 | Додав Шумицька | 802 | 5.0/1

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

1
avatar
1 Ulik Shtel \ IP: 95.133.229.61 • 22:43, 06.10.14
Дякую гарно smile
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики