П`ятниця, 06.12.19, 12:19 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » У ногу з часом

Університетське радіо: бути чи не бути?
Перспективні «Медіаперспективи»

У 9-му номері видання «Журналіст Закарпаття» Богдан Барбіл, спеціальний кореспондент парламентського телеканалу «Рада», опублікував статтю під назвою «Де ви, «Галі» Закарпаття? Або Чому на Закарпатті немає жодної пристойної класичної радіостанції» У матеріалі йдеться про відсутність у нашому регіоні потужної радіостанції: «Де заглиблення у проблеми області, міст, сіл, діяльність влад, управлінь, відомств, де дискусії між представниками різних партій, де думки простих людей?»

Мовиться там також про те, що на Закарпатті радіожурналісти наповнюють ефір новинами, взятими переважно з Інтернету. Немає аналітичних матеріалів, прямих включень з місця події, експертів у студії з того чи іншого питання. Насамкінець автор звертається до керівництва Ужгородського національного університету із пропозицією створити університетське радіо, показавши таким чином на власному прикладі, що таке якісне радіомовлення: «Знаю, у вас є локальне радіо. З допомогою ректора вузу Федора Ващука, декана філфаку Галини Шумицької постарайтеся поширити його на весь «бамівський» корпус, з часом отримати ліцензію на мовлення в форматі FM. Поки ж у рамках університетського медіацентру зробіть радіостудію з репортерами на побігеньках, з мислячими, обізнаними не лише в шоу-бізнесі ведучими, інженерами монтажу. В своїх програмах вийдіть за рамки вузу, висвітлюйте життя області. Так ви запровадите у себе практичний курс вивчення радіосправи, готуватимете добротні кадри, котрі з часом зроблять вузівське радіо еталонним для всього Закарпаття. Такого ґатунку випускники, прийшовши на роботу в радіостудії, відразу перетворять їх у бурхливі, самобутні водоспади Шипот».

Для того, аби побачити, як налаштовані на створення радіо у нашому виші ті, до кого звернувся пан Богдан Барбіл, ми поспілкувалися з ректором УжНУ Федором Ващуком та деканом філологічного факультету УжНУ Галиною Шумицькою.

Федір Ващук:


Галина Шумицька:
Галина Шумицька
«Ідея створення студентського радіо в університеті не нова. Так, ще наприкінці 1992 року тодішній ректор УжНУ Володимир Сливка підписав наказ про створення університетської радіомовної студії «Радіо-Альтера». Працювала вона, однак, недовго.

2005 року при кафедрі журналістики була відкрита телерадіостудія «Медіаперспективи», яка успішно функціонує і нині. Там студенти вже з першого курсу вчаться створювати радійний продукт. Другий рік на сайті відділення журналістики можна послухати студентські випуски новин, радіонариси, радіорепортажі, над якими вони працюють у розрізі вивчення таких навчальних дисциплін, як «Теорія і методика журналістської творчості», «Сучасний радіомонтаж», «Техніка і технологія виготовлення аудіовізуальних ЗМІ», «Орфоепічний практикум» тощо. На четвертому курсі студенти проходять радійну практику в університетській студії та обласних ТРК.

Нас дуже тішить ініціатива керівництва університету, зокрема ректора Ф.Г.Ващука, щодо створення FM-станції, проте чудово розуміємо, що це потребуватиме величезних зусиль і копіткої організаційної роботи. Якщо йдеться про цілодобове мовлення, то маємо усвідомлювати, що цей виробничий процес повинен узгоджуватися з навчальним. Крім студентів, у редакції мають працювати досвідчені радійники. Проте і організація навчального процесу студентів-журналістів мала би зазнати посутніх змін. Треба буде працювати з навчальними планами: до прикладу, об’єднувати в один семестр навчальні дисципліни так, щоб студент був скерований теоретично й практично на виготовлення якісного радіопродукту, наступного семестру – телепродукту, потім – онлайн і т. д. Зробити це буде непросто, бо ж ми до певної міри зв’язані циклом гуманітарних і соціально-економічних дисциплін, вимогами науково-методичної комісії з журналістики тощо. Проте при бажанні можливо. Такий досвід є за кордоном.

Думаю, якщо нам виділять належне фінансування цього проекту, то інші питання можна буде вирішувати, залучаючи передусім викладачів та студентів відділення журналістики. Дякуємо панові Богдану за таку високу оцінку потенціалу одного з підрозділів філологічного факультету».

Тож за умов наявності техніки та належного фінансування створити в УжНУ радіо, яке згодом можна буде поширити і на всю область, цілком реально.

Ірина Левіна
Відео Роберта ПаппаУ ногу з часом | 28.12.13 | Додав VIP | 779 | 5.0/4

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики