Вівторок, 25.02.20, 16:12 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Вітаємо!

Світ святкує Міжнародний день астрономії
Сьогодні Міжнародний день астрономії

Девіз «Нести астрономію людям» ще з 1973 року об’єднав шанувальників цієї науки. Спочатку астрономи популяризували її, влаштовуючи масові покази зоряного неба з фундаментальними поясненнями. З того часу зародилася ідея святкувати День астрономії, коли місяць перебуває у фазі поблизу першої чверті. А це припадає на часовий інтервал із середини квітня до середини травня.

Щороку дата святкування змінюється. Вибір дня зовсім не випадковий: по-перше, після тривалих нічних спостережень у суботу люди повинні мати змогу виспатися наступного дня; по-друге, милуватися зоряним небом можна й надворі, бо вже тепло.

Цього року День астрономії припав на 10 травня. Сьогодні тисячі наукових музеїв по цілій планеті, обсерваторії, профільні наукові інститути, астрономічні клуби проводять безліч цікавих заходів: публічні лекції, проекти, покази зоряного неба, телемости, конференції.

Віталій Петрович Єпішев – керівник ЛКД

Нам, студентам, та й просто жителям міста не треба далеко їздити, аби хоч трішки привідкрити для себе таємниці неба. Ужгородська обсерваторія, або лабораторія космічних досліджень, єдина в Україні спостерігає за некерованими супутниками Землі. А ще вона одна на весь західний регіон України переймається проблемами вивчення Космосу. Вона – ровесник космічної ери, адже свої стартові спостереження провела в час, коли запустили перший супутник.

«Бувають періоди, коли умови праці досить складні. Проте в будь-яких ситуаціях усі наші працівники залишаються відданими своїй роботі. Я, наприклад, читаю, на різних факультетах оглядові курси. Повірте, зацікавленість молоді просто приголомшує. До нас, у лабораторію, можна прийти на екскурсію й поспостерігати за зоряним небом. Ми радо розповімо багато цікавого.

Нині університет закуповує планетарій. Дуже потужна річ! Це буде окремий всесвіт нашої маленької лабораторії. А ще найближчим часом установимо сучасний телескоп, який допомагатиме вивчати проблеми астероїдної небезпеки. Можемо запропонувати чудові стартові можливості для вивчення Космосу всім: від маленьких діточок до знаних науковців.

У нинішній святковий день хочеться звернутися до наших студентів. Астрономія – це наука майбутнього, яка свого часу стане фундаментальною. Я хотів би з вами розділяти ваше захоплення або ж бажання вивчати космос», – коментує керівник ЛКД Віталій Єпішев.

Світлана Лапига
Вітаємо! | 10.05.14 | Додав Шумицька | 537 | 0.0/0
Теги: ЛКД, Віталій Єпішев, День астрономії

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики