Вівторок, 18.01.22, 17:18 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Обмін досвідом

Студенти УжНУ навчатимуться протягом семестру в Польщі

Кандидатів на поїздку виявилося понад сотню, з них пощастило 44-м. Основна вимога у відборі – середній навчальний бал – не менше 4-х. Студенти 1–3 курсів відвідуватимуть заняття протягом чотирьох місяців. Відтак продемонструють свої знання при складанні іспитів спочатку в Поморській академії, а потім – в УжНУ. Рідний виш при цьому зобов’язаний видавати стипендію й надалі. Своєю чергою, польська сторона серйозно сприяє українським студентам: фінансує візову підтримку, проживання (умови в гуртожитку на високому рівні), влаштовує безплатні курси з польської мови під час навчання в академії.

Ігор Король

Програма передбачає різноманітні можливості професійного розвитку. «Частина дисциплін є подібними до тих, які читаються і в нас. Вони можуть бути зарахованими замість тих заліків чи іспитів, котрі студенти повинні складати тут. Інша частина предметів нова. Власне, в цьому і зміст навчання, щоб студенти опанували те, чого немає в програмі УжНУ, збагатилися досвідом. Все, що стосується технічних проблем, питань стосовно навчання, вибору дисциплін, проживання, то є відповідні люди, котрі опікуватимуться нашими студентами. Ну і я весь час триматиму руку на пульсі як координатор від університету», – розповідає ініціатор обміну в.о. проректора з науково-педагогічної роботи Ігор Король.

Іван Лях

Оскільки навчання відбувається польською, студенти відвідують курси та опановують мову. А вже у вересні готуються до знайомства з новими людьми, красивим містом і Поморською академією. «Заяву я подав в останній день, бо не був достатньо поінформованим. Спочатку очікував від обміну можливості отримати подвійний диплом. Їхня система освіти трохи відрізняється від нашої. Там, щоб отримати диплом магістра, потрібно провчитися два роки, у нас – один. Цим я й хотів би скористатися в майбутньому. Протягом навчання за кордоном планую паралельно працювати. Гнучкий графік прийде на допомогу. Наприклад, якщо в нас для навчання відведено близько 15 годин, то в академії – 10, при цьому можна вибрати й день відвідування того чи іншого заняття. Чи хочу я продовжити навчання в Польщі після пробного семестру? Час покаже, як саме складуться обставини», – ознайомлює зі своїми планами другокурсник математичного факультету Іван Лях.

Оксана Червеняк

«Для мене буде цікаво побачити, як там проходить навчання, дізнатися про особливості викладання, яке дуже імпонує. У майбутньому хочу стати вчителькою математики. Думаю, що зможу порівняти навчальні заклади і здобути досвід, котрий допоможе збагатити свої знання й навички з улюбленої дисципліни», – запевняє студентка 2-го курсу математичного факультету Оксана Червеняк.

До речі, договір був підписаний у червні. Ця співпраця не є тривалою, але початок свідчить про її успішний старт. За словами організаторів, планується розширити рамки співпраці, а також включити до програми фізичний факультет. Крім того, з Польщі також є охочі навчатися в закарпатському виші. Тож переговори триватимуть, а процес удосконалюватиметься.

До того ж з Ужгородським університетом підписано десятки договорів. Всі вони різнопланові, періодично оновлюються. З кожним ВНЗ своя специфіка співпраці: з одними – в науковому плані, з іншими – на рівні обміну студентами для практики чи навчання.

_x_PS1 Цього року керівництво університету розпочало активну співпрацю з Поморською академією у Слупську. Можливість навчатися в польському виші дістали студенти 7 факультетів: біологічного, математичного, інженерно-технічного, історичного, суспільних наук, інформаційних технологій та іноземної філології._x_PS2 /live/2014/07/99kor/golov.jpg_x_PS3 На занятті з польської мови_x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Ярослава Бенца, Яна Тегза, _x_PS11 студентки відділення журналістики_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Обмін досвідом | 30.07.14 | Додав Lucky | 1323 | 5.0/1

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик