П`ятниця, 25.06.21, 01:09 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Презентації

Станіслав Аржевітін презентував нову книгу про Карпатську Україну
Театралізована презентація книги Аржевітіна
11 жовтня 2013 року о 14.00 в приміщенні історичного факультету ДВНЗ «УжНУ» відбулася презентація книги Станіслава Аржевітіна «Карпатська Україна: епоха в добі. Передумови утворення, доба незалежності, спогади і документи».

Відкривав презентацію доцент Михайло Делеган, який наголосив, що видання є своєрідним підсумком усіх попередніх видань з історії Карпатської України, що стосуються саме документальної складової. Станіслав Аржевітін розпочав презентацію із короткої театральної мізансцени про поділ Європи великими державами – Німеччиною та СРСР. Сама ж презентація відбувалася у вигляді театрально-історичної реконструкції – зіграно сценки Віденського арбітражу, встановлення нових кордонів, проголошення Августином Волошином незалежності Карпатської України тощо.

Станіслав Аржевітін
Згодом автор книги з вдячністю згадував тих, хто допомагав у роботі: Сергія Федаку, Миколу Вегеша, Омеляна Довганича та ін. Станіслав Аржевітін наголосив, що він не ставив собі мету нав’язувати власну думку – навпаки, акцентував увагу на документах, а читач самостійно повинен трактувати події того часу. Поділився «іменинник» заходу і подальшими ідеями. Зокрема перспективними є дослідження відносин ОУН і МДБ на Закарпатті, а також історія групи Штаєра, котра продовжувала збройну боротьбу в часи радянської влади.

Заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Сербайло тепло розповів про передісторію книги та самого автора, котрий дуже багато робить для розвитку регіону.

Роман Офіцинський
Професор Роман Офіцинський привітав автора з ґрунтовним дослідженням. Запропонував підтримати Станіславу Аржевітіну видання документів з румунських архівів, котре підготував Корнелій Град. У підсумку проректор подякував автору від імені керівництва вузу та висловив пропозиції щодо співпраці.

Сергій Федака
Сергій Федака наголосив, що в науковий обіг введено близько 100 нових документів. Професор коротко охарактеризував структуру книги за розділами, вказав на цінність видання не лише для студентів, котрі можуть її використовувати для написання наукових робіт, але також для науковців, які повинні продовжувати наукові студії з історії Карпатської України.

Володимир Фенич
Декан історичного факультету Володимир Фенич акцентував, що приємно вражений театралізованим дійством, підкреслив удалий вибір назви – «Епоха в добі», а також побажав автору успіхів у подальших наукових студіях. Щодо наукової складової, то декан наголосив, що публікацію документів варто робити з коментарями.

Професор Іван Мандрик висловив своє особливе задоволення виданням, а також наголосив на необхідності дослідження визвольних рухів, навівши паралелі з іншими європейськими країнами. Професор удячно згадав, як Станіслав Аржевітін свого часу подарував для історичного факультету портрети всіх гетьманів козацької доби.

Відеосюжет про подію каналу «Тиса 1»
Василь Міщанин акцентував увагу на періоді існування Народної ради, де нема посилань на документи, але це пов’язано, за словами автора праці, із публічним доступом до інформації і неможливістю оприлюднення деяких фактів.

Наприкінці презентації модератор заходу Михайло Делеган, як голова Спілки краєзнавців Закарпаття, вручив посвідчення новим її членам – доценту Миколі Олашину, професорам Роману Офіцинському та Сергієві Федаці.

Завершуючи захід, автор подякував усім присутнім за добрі слова і побажання на подальшу наукову роботу.

Підготував
Віктор КічераПрезентації | 12.10.13 | Додав Lucky | 1297 | 0.0/0

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики