Понеділок, 06.02.23, 02:19 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Студентська практика

Що під час практики відкрили для себе студенти-історики

Не встигли другокурсники історичного факультету отямитися після червневої сесії, як одразу розпочалася літня практика. Минулого року студентів полонила романтика археологічних розкопок, етнографічних мандрівок. Цього літа в час, коли курортний сезон набирав активних обертів, 37 істориків здобували архівно-музейний досвід.

Тут жив Андрій Коцка

Ця практика тривала протягом перших трьох тижнів липня здебільшого в межах Ужгорода під керівництвом викладачів кафедри нової і новітньої історії та історіографії Олега Степановича Сліпецького та Юрія Івановича Ісака. Дві групи по 15 студентів практикувалися за звичною програмою. 7 другокурсників присвятили себе копіткій праці в архіві УжНУ. Вони впорядковували особові справи студентів і викладачів університету.

Практиканти відвідали ряд установ Ужгорода. У Державному архіві Закарпатської області вони вперше на власні очі побачили справжнє сховище писемних памʼяток і відчули глибінь давнини, гортаючи церковні книги XVIII століття. У Меморіальному будинку-музеї Андрія Коцки, Меморіальному будинку-музеї Федора Манайла і «Галереї Ілька» студенти ознайомилися з особливостями життєвого шляху великих майстрів пензля Закарпаття та з родзинками їхньої творчості, котрі принесли митцям світове визнання.

Огляд експозицій Закарпатського обласного художнього музею імені Йосипа Бокшая не тільки приніс естетичне задоволення, а й поглибив знання про живопис і скульптуру України, Західної та Центральної Європи, Росії. Другокурсники вперше в житті побачили оригінали офортів Т. Шевченка і картин І. Айвазовського, а також наочно відкрили для себе творчі світи А. Ерделі та Й. Бокшая.

У Мукачеві

Окремий візит зробили студенти-історики в архів і музей управління Служби безпеки України в Закарпатській області. Запамʼяталися відвідини Закарпатського краєзнавчого музею і Закарпатського музею народної архітектури та побуту, в яких можна гуляти цілими днями й де навіть ті, хто там уже побував, відкривають для себе нові щоразу грані історії та культури Ужгорода і краю.

Новинкою у цьогорічній програмі практики стало ознайомлення з музеями УжНУ: історії університету й археологічним імені Едуарда Балагурі, що є одним із кращих на Закарпатті. До його створення доклали руки не тільки вчені, але й багато поколінь студентів історичного факультету. Адже майже всі експонати музею ім. Е. Балагурі було знайдено саме під час щорічних археологічних практик.

Уперше за багато років практичні заняття відбулися за межами Ужгорода. Студенти-історики здійснили ґрунтовну фахову екскурсію центром Мукачева та в Мукачівський замок «Паланок».

У цих архівах і музеях практиканти побували протягом перших дванадцяти днів. Під час наступних дев’яти кожен самостійно відвідував інші архівні та музейні заклади Закарпаття чи України загалом.

Архівно-музейна практика відкрила перед студентами яскраві горизонти. Про це свідчать щирі враження, записані у щоденниках архівно-музейної практики, та емоційні відгуки, залишені у спеціальних журналах музеїв.

_x_PS1 Днями відбувся успішний захист архівно-музейної практики в істориків третього курсу. Кожен студент представив щоденник і звіт про проходження практики, реферат на довільну тему з вітчизняної чи всесвітньої історії. Та як усе було влітку?_x_PS2 http://mediacenter.uz.ua/live/2014/09/15prakt/3.jpg_x_PS3 В архіві_x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Юрій Офіцинський,_x_PS11 студент ІІІ курсу історичного факультету_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Студентська практика | 07.09.14 | Додав Шумицька | 3096 | 0.0/0

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики