Середа, 26.02.20, 04:25 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Зустрічі

Ректор зустрівся з молодими науковцями університету
Під час зустрічі

Напередодні нового року – у День Святого Миколая – ректор УжНУ Федір Ващук зібрав молодих науковців, аби підбити підсумки наукової діяльності вишу 2013-го й окреслити плани на наступний рік.

Цього року студенти й аспіранти попрацювали на славу: зі 118 учасників конференцій, олімпіад, семінарів 68-ро стали призерами на національному рівні. Обговорювалося кілька нововведень, які повинні спонукати молодь до ще активнішої діяльності в галузі науки.

«Наш університет сьогодні дуже серйозно позиціонується в Центральній Європі. Нас уже майже 20 тисяч. Ми посідаємо 12 місце у рейтингу класичних університетів з 30. У нас діє п’ять науково-навчальних інститутів, десять науково-дослідницьких, а також аспірантура з 50 спеціальностей. Цього року у виші відкрито спеціалізовані вчені ради для захисту дисертацій. Тобто науковці можуть захищати свої здобутки в стінах альма-матер. Я вважаю наукову роботу пріоритетним напрямом нашого вишу», – розповів ректор УжНУ Федір Ващук під час зустрічі з молодими науковцями.

Ректор УжНУ Федір Ващук та проректор Юліан Височанський
Молодь невипадково зібрали у день Святого Миколая: цьогорічним призерам всеукраїнських та міжнародних змагань, олімпіад, творчих конкурсів вручили премії.

«УжНУ – поліфункціональний університет, – зауважив проректор з наукової роботи Юліан Височанський. – Перша публікація вишу, що облікується науковометричною базою SCOPUS, побачила світ 1961-го року. Сьогодні за один навчальний рік УжНУ має близько сотні публікацій, відображених у SCOPUS, а загальна їх кількість на 2013-й рік сягає 2 тисяч.

НАСТУПНОГО РОКУ 100 СТУДЕНТІВ ЗМОЖУТЬ ОТРИМАТИ РЕКТОРСЬКУ СТИПЕНДІЮ

Цього року студенти й аспіранти вишу взяли участь у 34 конференціях і наукових заходах. УжНУ демонстрував досягнення на численних виставках у Києві, Одесі, Луцьку, Дніпропетровську. Під час зустрічі з молоддю ректор порушив питання умов для навчання поза університетом. За його розпорядженням, активній молоді, яка займається наукою, дозволено проживати по двоє осіб у кімнатах гуртожитків. Проконтролювати процедуру поселення доручено голові профкому студентів УжНУ Андріані Завадяк.

Під час зустрічі
«Також з наступного року в УжНУ вводять ректорську стипендію. За активну діяльність, наукові досягнення, а також для певних соціальних категорій за поданням деканатів, профкому студентів, Наукового товариства ректор нагородить нею 100 студентів», – розповіла під час засідання Андріана Завадяк.

На загальнодержавному рівні 2014-го обіцяють додаткове заохочення студентам-відмінникам. Різниця у стипендіях буде значно відрізнятися на користь тих, хто під час сесії складе все на «відмінно».

ЗА НАУКОВУ АКТИВНІСТЬ ПЛАНУЮТЬ НАРАХОВУВАТИ ДОДАТКОВІ БАЛИ ДО МОДУЛІВ

Під час зустрічі молодих науковців з ректором голова студради області Іван Полюжин запропонував розробити проект наказу, у якому йшлося б про нагородження студентів додатковими балами з відповідних дисциплін за участь у наукових конференціях, семінарах чи олімпіадах. Ректор підтримав таке рішення й запропонував молоді ґрунтовно подумати над пропозиціями. Крім того, Федір Григорійович вважає за доцільне захищати курсову роботу за опублікованою науковою статтею у виданні.

Микола Сюсько
«Ви – господарі університету, – звернувся ректор до молодих науковців. – Ми будемо завжди сприяти студентам. Хто цього не розуміє, не має права працювати в університеті». Також Федір Ващук привітав присутніх з прийдешніми святами і днем Святого Миколая.

Після зустрічі з керівництвом вишу відбулося підсумкове засідання Наукового товариства студентів та аспірантів. Представники наукових товариств від факультетів звітували про виконану роботу. Микола Сюсько, голова цього утворення, попросив присутніх розробити план заходів на наступний рік з урахуванням одного ключового, який проведуть на рівні всього університету.

Вже з лютого Наукове товариство студентів та аспірантів розпочне підготовку до дебатного турніру, який відбудеться в парламентському форматі. Перший етап планують провести безпосередньо на факультетах, а вже у квітні-травні влаштувати фінальну гру на Кубок ректора УжНУ.

Наталія КаралкінаЗустрічі | 21.12.13 | Додав Шумицька | 1061 | 5.0/1

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики