Понеділок, 28.11.22, 23:50 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Міжнародні контакти

Представники УжНУ взяли участь у міжнародній конференції щодо питань співпраці Закарпаття з країнами Вишеградської четвірки
 

Розпочали конференцію із привітань, тоді перейшли до секційних засідань, під час яких конкретніше обговорили питання транскордонного співробітництва та співпраці України з Вишеградською четвіркою. Зауважимо, що захід був організований у рамках проекту «Обмін ноу-хау з євроінтеграції та досвідом транскордонної співпраці між Норвегією, Росією та Україною». Ця зустріч є лише одною із запланованих – за їх результатами будуть сформовані певні програми дій задля реалізації співпраці.

Владімір Бенч

Один із організаторів заходу, старший науковий співробітник ДЦ САЗП Владімір Бенч зазначив, що на заході зібралися відмінні експерти, зокрема Генеральні консули Угорщини та Словаччини, які підтримують ідеї та проекти транскордонного співробітництва.

Декан факультету суспільних наук Юрій Остапець наголосив на актуальності обговорюваних проблем для обох сторін. Також додав, що наступного дня у рамках конференції обговорюватимуть і регіональну політику та адміністративну реформу в Україні.

Юрій Остапець

Юрій Олександрович розповів, що викладачі УжНУ мають змогу стажуватися в тих інституціях, котрі теж займаються проблематикою транскордонного співробітництва та регіональної політики України та ЄС. Йдеться, зокрема, про Пряшівський університет.

Янка Буріанова

Генеральний консул Словацької Республіки Янка Буріанова вважає, що співпраця з Вишеградською четвіркою – перевірена, фахова, конкретна і має перспективи. Її пріоритетом є країни Східного партнерства. В Україні хотілося б розпочати з усунення нагальних проблем на кордонах, пунктах пропуску. Пані консул також побажала учасникам зустрічі багато енергії та творчих ідей для їх успішної реалізації на користь Європи.

З привітанням виступив і Генеральний консул Угорщини Ласло Віда. Він назвав наш край воротами до ЄС, а також висловив сподівання, що Закарпаття буде двигуном євроінтеграції України. Основним питанням, вирішенню котрого Угорщина сприяє, назвав візову лібералізацію в Україні.

Учасники заходу

Директор Інституту транскордонного співробітництва, завідувач кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ, професор Сергій Устич наголосив на тому, що потрібно обговорювати не те, що вже зроблено, а те, що потребує конкретного вирішення. «Маємо не вигадувати велосипед, а брати приклад зі своїх колег з інших країн: проводити т.з. порівняльний аналіз і покращувати ситуацію в себе, в Україні», – наголосив пан Сергій.

_x_PS1 Днями у конференц-залі готелю «Прага» відбулася міжнародна конференція «Транскордонне співробітництво країн Вишеградської четвірки із Закарпатською областю України – статус «quo» та перспективи». Головними організаторами заходу виступили УжНУ, Пряшівський університет, факультет соціальних та економічних наук Університету ім. Яна Коменського, Центр стратегічного партнерства та дослідницький центр Словацької асоціації зовнішньої політики._x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Катерина Хижняк_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Міжнародні контакти | 17.12.16 | Додав Г_Кришiнець | 466 | 0.0/0
Теги: міжнародна конференція, співпраця, Вишеградська четвірка, Янка Буріянова

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик