Вівторок, 18.01.22, 17:26 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » МЦ-інтерв’ю

Володимир Смоланка: ситуація з набором в УжНУ оптимістична, хоча тих, хто складав ЗНО, й поменшало
  • ​Володимире Івановичу, як оцінюєте цьогорічну вступну кампанію?

– Перебіг вступної кампанії оцінюю позитивно, зокрема – враховуючи динаміку подання заяв на здобуття освіти в бакалавраті. Попри те, що ЗНО успішно склало цього року менше випускників, аніж торік, ситуація з набором оптимістична на абсолютну більшість напрямів. До прикладу, на спеціальності медичного спрямування (лікувальна справа, стоматологія, фармація) ми вже отримали близько 1750 заяв...

  • Які спеціальності мають найбільший попит у вступників, чи не змінилися цього року їхні вподобання?

– Традиційно найбільший конкурс на медичних, юридичних та економічних напрямах і спеціальностях. Зберігається й тенденція останніх років зростання числа охочих здобувати фах природничого й технічного спрямування: ідеться про інженерно-технічний, хімічний, математичний, фізичний, біологічний факультети. Це закономірно, оскільки держава стимулює підготовку фахівців для таких сфер через надання безплатних місць для навчання. Країна зацікавлена, щоб розвивалися новітні технології, переорієнтовувалася економіка, тож не дивно, що в УжНУ більшає попит на таких фахівців.

  • Є якісь новації в УжНУ щодо акредитування, обсягу ліцензій, спеціальностей?

– Цього року ми відкрили магістратуру з міжнародного права. Зросли ліцензійні обсяги на підготовку магістрів за спеціальністю «Правознавство»: удвічі – на денну форму і в 5 разів – на заочну. Також збільшено допустимий ліміт підготовки магістрів спеціальностей «Історія», «Фізична реабілітація». Ужгородський університет вперше за свою історію дістав ліцензію на безкоштовну підготовку лікарів-інтернів та медиків у клінічній ординатурі. Як відомо, це дворічне навчання, що поєднується з практикою, метою якого є підготовка висококваліфікованого спеціаліста у певній галузі медицини. Також готуємо ліцензійні справи, щоб прийняти велику групу іноземних студентів, зокрема з Індії, на медичний та стоматологічний факультети.

  • Як розвивається міжнародна співпраця УжНУ?

–Активно її налагоджуємо з європейськими вищими навчальними закладами. Ведемо перемовини щодо входження нашого університету в міжнародні наукові консорціуми. Разом з іноземними колегами працюватимемо в рамках програм «Horizon 2020», «Erasmus+».  Зокрема, перший із згаданих проектів, бюджет якого, до речі, 80 млрд євро, стосуватиметься впровадження інноваційних наукових досягнень у виробництво. Тож науковці й виробники зможуть більш ефективно контактувати, а надалі – співробітничати. Участь учених нашого вишу в такому проекті, без сумніву, стане потужним стимулом для розвитку УжНУ. Зокрема, у червні-липні ми налагодили контакти з п’ятьма провідними вищими школами Литви. Так, 16–17 липня нас відвідали двоє представників Університету Вітовта Великого з Каунасу.  Крім спільної наукової діяльності,  налагоджуватимемо обмін студентами. З литовцями перемовини про програму подвійних дипломів ще лише розпочалися. А з Поморською академією в Польщі такі проекти запускаємо вже з 1 жовтня. Наступний семестр більш ніж 40 студентів з восьми факультетів УжНУ здобуватимуть освіту в польському закладі. І навчання, і проживання для них будуть безплатні. Окрім того, 7 студентів виявили бажання навчатися за програмами подвійних магістерських дипломів. За 2 роки вони отримають і українські, і польські дипломи магістрів.

  • На Вашу думку, чим УжНУ є привабливим для вступників, чим насамперед може їх зацікавити?

– УжНУ – це університет, який динамічно розвивається, і я вірю, що ця тенденція лише набиратиме обертів. Для цього є всі передумови. У нас працюють досвідчені фахівці, які є не тільки хорошими викладачами для студентів, а й можуть стати їхніми наставниками в роботі. Цікаво, що Ужгород має всі можливості перетворитися на студентське місто. У нас не так багато населення – близько 120 тисяч, а число студентів в університеті в червні сягнуло 15,5 тисяч осіб! Усі навчальні бази університету – на незначній відстані одна від одної, у нас активне й цікаве дозвілля молоді, адже їй набагато легше збиратися разом, на відміну від великих міст. Пригадую, моя родичка, яка закінчила один із київських вишів, розповідала, що бачила своїх колег студентів тільки на парах. Після лекцій всі просто розходилися по домівках.

«Зміни – реальні, знання – універсальні, цінності – вічні»

Дуже важливо те, що географічно ми в західній частині України, а для цього регіону завжди були пріоритетами свобода думки, слова, світогляду і віросповідання. Ці права є визначальними для кожної людини, а для молоді – насамперед.

На завершення розмови адресую читача до університетського гасла на нових білбордах нашого вишу: «Зміни – реальні, знання – універсальні, цінності – вічні».

_x_PS1 В Ужгородському університеті в розпалі вступна кампанія. Тривають фахові випробування для випускників бакалаврату, днями стартують творчі конкурси для тих, хто вирішив стати журналістом та фізкультурником, ще тиждень абітурієнти зможуть подавати документи на решту спеціальностей. Про перебіг цьогорічної вступної кампанії, а також про те, чим ще живе університет і житиме ближчим часом – у нашій розмові з головою Приймальної комісії УжНУ, ректором університету, професором Володимиром Смоланкою._x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 http://mediacenter.uz.ua/live/2014/07/79smol/umat.jpg_x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 295_x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Розмовляв Олексій Шафраньош_x_PS11 Фото Віталія Завадяка та Романа Сов’яка_x_PS12 Редагування Василя Путрашика_x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19МЦ-інтерв’ю | 24.07.14 | Додав Lucky | 1118 | 0.0/0

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики