Середа, 20.11.19, 04:58 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Студгромада

Переможниця конкурсу наукових робіт «Завтра.UA» Христина Щубелка – про участь у змаганні і соціальну ініціативу для Ужгорода
Христина Щубелка

Цьогорічна випускниця медичного факультету Христина Щубелка разом з трьома іншими ужгородськими студентами перемогла в національному конкурсі наукових проектів «Завтра.UA». Вона ж відзначена за кращу роботу з медицини. Наші лауреати отримали не тільки нагороди і грамоти, а й річну стипендію та можливість реалізовувати власні соціальні проекти коштом програми «Завтра.UA». Про конкурс, активність студентів УжНУ в написанні наукових робіт та про соціальну ініціативу переможниці «Не спи – прибери» – наша з нею розмова.

  • Христино, для початку розкажи трохи про наукову програму, в якій ти взяла участь.

Програма фонду Віктора Пінчука «Завтра UA» триває вже 8 років поспіль, переможець отримує від фонду протягом року стипендію. Проекти можуть стосуватися чи не всіх галузей знань. Моя наукова робота була пов'язана з медициною.

  • Як потрапити на конкурс?
Учасники конкурсу Завтра.UA

– Студент подає наукову роботу на певну тему, відповідно до вимог оформлює її й  пересилає в електронному вигляді. Проекти кодуються, тобто комісія, яка їх оцінює, не знає авторів. Відбір – у два тури. Спершу роботу оцінюють незалежні фахівці. Автори, які визнані кращими, проходять до другого туру. Цьогоріч він, до речі, відбувся у Львові. Там з нами працювали психологи, ми проходили співбесіди, тренінги. Фахівці спостерігали, які з нас лідери, наскільки ефективно можемо працювати, створювати команду. На третьому етапі виводилася спільна оцінка за роботу та оцінка за другий етап. Переможцями стали 200 чоловік з усієї України. 25 червня відбулося нагородження: нам вручили банківські картки для стипендії. Ми мали зустрічі з відомими громадськими та політичними діячами, зокрема був Арсеній Яценюк, Олександр Кваснєвський.

  • На стипендії ти не зупинилася. Пропонуєш власний соціальний проект «Не спиприбери». У чому він полягає і навіщо тобі потрібен?

– Ми живемо в чудовому місті, але воно потопає у смітті. Моя ініціатива – розпочати нічне і вранішнє прибирання Ужгорода, коли найменша його завантаженість. Прибиратимуть групи ініціативних студентів і громадських активістів у найбільш проблемних точках нашого туристичного, але надзвичайно забрудненого міста. Коштів це багато не потребує, витрати на віники і сміттєві пакети мінімальні, а результат вагомий і видимий неозброєним оком. Якщо мій проект виграє, то разом із волонтерами візьмемося за його втілення. Щоб трішки заохотити людей, на проект виділять гроші: за них зможемо невелику суму виплатити волонтерам, влаштувати пікнік чи ще щось для відпочинку.

  • Як визначатимуть переможців?

– 6 липня відбуватиметься голосування, зробити це можна в соціальних мережах. Кожен з авторів має створити відкриту групу у фейсбуку. Проект, який набере більше голосів, виграє. Мій – на відкритій сторінці у соцмережі «Фейсбук».

  • Скільки проектів подано на конкурс?

– Знаю про шість, але, можливо, буде більше. Всіх закликаю проголосувати за мій проект і долучитися до прибирання рідного міста.

  • У разі перемоги, з яких районів міста ваша акція починатиметься?

– Насамперед плануємо охопити Студентську набережну, набережну Незалежності, Шахтинський ліс, вулицю Капушанську та Новий район. Ідеться про житлові двори та стихійні звалища.

  • Повертаючись до теми наукової роботи: ти вже мала досвід написання  конкурсних проектів?

– Ні, це моя перша наукова робота. Цікаво, що коли я з нею виступала тут, в Ужгороді, то не здобула нічого. Крім досвіду, звичайно. А в Києві роботу відзначили.

  • Який, на твою думку, резон для студентів займатися наукою, писати статті, матеріали, провадити дослідження?

– Передусім – для самовдосконалення. Потрібно ж вникнути в проблему, проаналізувати її, навчитися працювати з даними, обробляти й узагальнювати емпіричний матеріал, визначати деталі, тонкощі предмета дослідження... Так поступово стаєш фахівцем. Ще один плюс: людина з науковим ступенем вище цінується від, скажімо, рядового працівника. А це надбавка до зарплати. Так що є й фінансовий стимул.

  • Надалі плануєш наукову діяльність?

– Цього року подаватиму ще одну роботу на конкурс «Завтра.UA». Наразі закінчила 6-й курс, вступатиму в магістратуру, там займатимуся й науковою діяльністю.

  • Як вважаєш, достатньо ужгородські студенти займаються наукою?

– На жаль, із Закарпаття тільки семеро студентів взяли участь у програмі «Завтра.UA», четверо з них отримали стипендії. З 200 осіб. Це мало. Хотілося б, щоб ужгородські студенти активніше долучалися до наукової діяльності, не були пасивними. Можливо, наш цьогорічний приклад їх надихне, стане стимулом до такої праці.

Розмовляв Олексій ШАФРАНЬОШ

Літредагування В. Путрашика
Студгромада | 06.07.14 | Додав VIP | 1214 | 0.0/0
Теги: медфак

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]