Вівторок, 25.02.20, 15:51 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Екскурсії

ОДА запросила в гості проект «Відкриті екскурсії»

Третій рік поспіль щонеділі в Ужгороді тривають тематичні екскурсії. 28 березня оглядини були присвячені адміністративному кварталу Ужгорода та Закарпатській ОДА зокрема.

Екскурсовод Орест Когут, студент УжНУ, докладно розповів про побудову адміністративної площі чехами, про корпуси будівлі ОДА (яких, до речі, є три). 13 виходів із будівлі були продумані чеськими майстрами для швидкої евакуації громадян у воєнний час. Споруджено адмінбудову в стилі функціоналізму і відкрито 1936 року, і за весь цей час її вигляд фактично не змінився, якщо не враховувати мінімальні косметичні ремонти.

Екскурсантів зі спорудою докладніше ознайомив заступник начальника відділу господарського забезпечення апарату ОДА Андрій Мишанич. Присутні дізналися, зокрема, про єдиний в Україні ліфт-патерностер, який вражає своєю надійністю і практичністю. Відвідувачам запропонували покататися на цьому диві, і, звичайно ж, усі цією можливістю скористалися.

Орест Когут

Розповів та показав Андрій Мишанич і сесійну та малу зали засідань, сполучення кабінетів між собою, ознайомив присутніх із декором стін, який виконаний 1985 року з карельської берези. Гості побували також у картинній галереї керівників краю.

На третьому поверсі екскурсанти розглянули «губернаторське крило», яке колись називали службовою квартирою. Нині тут ухвалюють найважливіші рішення, відбуваються зустрічі керівництва. Картини на стінах гармонійно доповнюють декор приміщення, однак колекція представлена не повністю, оскільки деякі оригінали були вивезені з будівлі під час Майдану.

Було цікаво оглянути й автентичні чеські меблі, які фактично не зазнали реставрації. Вишуканий дизайн, елегантність, гармонійність і в той же час простота переплітаюся в цій будівлі.

 

Для відвідувачів також зробили невеличкий екскурс у минулорічні події – вплив Революції гідності на споруду ОДА. Краяни під час мітингу пошкодили двері, які сьогодні вже відремонтовані. Про тодішні події нагадує тільки напис «Революція».

У цілому екскурсія викликала масу емоцій у відвідувачів, які чи не вперше мали змогу не просто побувати в ОДА, а торкнутися її історії. Чудовою екскурсією закарпатці завдячують голові облдержадміністрації Василю Губалю, голові облради Володимиру Чубірку та завідувачу кафедри туризму УжНУ, керівнику громадської організації «Паннонія» Федору Шандору. Ужгородський університет бере безпосередню участь у підготовці екскурсій, а студенти факультету туризму також мають нагоду практикуватися у своїй майбутній  професії.

Людмила Бескид, студентка відділення журналістики

фото Сергія Гудака
Екскурсії | 01.04.15 | Додав Lucky | 547 | 0.0/0
Теги: Відкриті екскурсії

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики