Понеділок, 18.11.19, 12:26 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Зустрічі

Науковці УжНУ «чаювали» з віце-прем’єр-міністром, міністром закордонних справ та європейських питань Словацької Республіки

Минулого року Регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді (директор – Світлана Мітряєва) започаткував традицію проведення зустрічей інтелектуальної і політичної еліти Закарпаття з дипломатами інших країн, які є гостями нашого краю. У всіх таких заходах брали участь представники Ужгородського національного університету.

У вівторок, 11 вересня, нагоду зустрітися у форматі зустрічі «за чашкою чаю» з віце-прем’єр-міністром, міністром закордонних справ та європейських питань Словацької Республіки Мірославом Лайчаком мали в.о. проректора з науково-педагогічної роботи і міжнародних зв’язків Мирослава Лендьел, декан факультету міжнародних відносин Микола Палінчак, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин Володимир Приходько, завідувач кафедри словацької філології Світлана Пахомова, професор кафедри історії України Сергій Федака.

У спілкуванні професор Володимир Приходько висловив удячність за позицію Словаччини у питанні реверсу газу в Україну, зазначивши, що «Словаччина скрупульозно і відповідно до міжнародного права підготувала цей проект при своїй майже 100 % залежності від поставок газу з Росії». Була також обговорена перспектива створення спільного туристично-рекреаційного кластеру.

 

Пані Мирослава Лендьел висловила переконання, що в освітній сфері Україна та Словаччина можуть перейти на новий етап співпраці завдяки якісному оновленню Закону України «Про вищу освіту», який набув чинності 6 вересня та наразі відповідає багатьом європейським стандартам.

Зокрема, виникає чудова можливість започаткувати спільні магістерські програми, короткотермінові програми професійної підготовки, сформувати спільний науковий простір. Також в.о. проректора обговорила з віце-прем’єром досвід Словаччини в проведенні інформаційної кампанії щодо НАТО, зважаючи на тривалу дискусію в Україні та протидію Росії.

 

Професор Сергій Федака торкнувся у розмові  етнічних  питань та питань русинсько-угорської автономії, зокрема поцікавився думкою щодо подібних гасел, які лунають у деяких країнах Вишеградської четвірки. Відповідь Мірослава Лайчака була лаконічною і чіткою: «Такі висловлювання не є серйозними – вони є лише політичним романтизмом».

Науковці УжНУ висловлюють вдячність директору Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень Світлані Мітряєвій та Генеральному консулу Словацької Республіки в м. Ужгороді Янці Бур’яновій за чудову нагоду поспілкуватися з високоповажним представником сусідньої держави.

Ганнуся Тарканій

Мирослава Лендьел
Зустрічі | 12.09.14 | Додав Lucky | 602 | 5.0/1

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики