Понеділок, 08.08.22, 06:51 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

Про ноу-хау для ефективного управління Шенгенським кордоном говорили на міжнародній конференції в УжНУ
Учасники конференції

З вітальним словом виступила проректор УжНУ Мирослава Лендьел, яка наголосила на актуальності заходу: «Ми раді вітати всіх гостей у стінах нашого вишу. Закарпаття межує з кількома країнами і налагодження взаємозв’язків на кордонах є надзвичайно важливим. Наголошу: ми зацікавлені, щоб перетин кордонів відбувався у межах закону та всіх правил задля нашої ж безпеки».

Привітати учасників зібрання від імені Генконсульства Словацької Республіки в Ужгороді завітала Яна Дворецька: «Ми надзвичайно раді брати участь у відкритті такого широкомасштабного проекту. Безумовно, ми підтримуємо його у всіх сферах. Словаччина виступає за більш тісне транскордонне співробітництво, яке словаки давно усвідомлюють і всіляко намагаються підтримувати та стимулювати різними проектами».  

Владімір Бенч

До присутніх звернувся й головний менеджер проекту Владімір Бенч, котрий зауважив про тривалу історію цього проекту і запевнив, що згодом шукатимуть і різні форми фінансування. Після привітання гість розповів про мету, завдання та основні напрямки роботи в рамках виконання ґрантового проекту СВС 01018 – «Обмін ноу-хау для ефективного управління кордоном між Словаччиною/Україною та Норвегією/Росією».

«Нашою командою було розроблено три проекти, і усі вони були ухвалені. Один із них спрямований на допомогу Україні в різних сферах діяльності. До двох інших залучена й державна прикордонна служба. Зауважу, що міграція є однією з тих проблем, котрі можуть загрожувати цілісності Європейського Союзу, тому її слід контролювати. Власне цього року очікується велика кількість мігрантів із Близького Сходу.

Найголовнішим завданням проекту є налагодження співпраці між Словаччиною та Україною, а саме Шенгенська зона та перетин кордону, зокрема, ми чекаємо на тісну співпрацю з українською поліцією та прикордонниками, ініціюватимемо навчання на території нашої країни».  

Мирослава Лендьел

Доктор політичних наук, проректор Мирослава Лендьел доповідала про актуальну тему «Війна з Росією як чинник міграційних процесів «в» і «з» України».

«Проект справді унікальний тим, що ідея сформувалася ще 2013 року і тепер, враховуючи низку нових факторів, втілилася у життя.

Тривалий час для української політики питання міграції не було надто важливим. Але оцінки експертів вказують на те, що Україна є третьою серед країн-мігрантів і четвертою – серед тих держав, що приймають мігрантів. Чинників міграції чимало: низькі шанси забезпечити достатній рівень доходів в Україні, корупція, психологічний фактор тощо. За останніми даними, найбільше українців виїжджає до Росії (43%), Польщі (14,3%), Італії (13,2%), Чеської Республіки (12,9%), Іспанії (4,5%), Німеччини (2,4%), Угорщини (1,9%) та Португалії (1,8%).

Учасники конференції

У 2014 році з’явилися нові фактори міграції: внутрішня політична нестабільність, брак соціально-економічних реформ, анексія Криму, гібридна війна на Донбасі, тимчасова «втеча» від проблем в Україні, чинник внутрішнього переміщення осіб з Автономної Республіки Крим, окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Щодо кількості параметрів внутрішнього переміщення осіб в Україні, то переселенці поки що бажають підтримувати контакти з «рідними» країнами. Що ж стосується закарпатців, то з січня до вересня 2015 року з області офіційно виїхало 1400 осіб (здебільшого до Чехії та Угорщини)».

Андрій Гітт

Заступник начальника Чопського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Андрій Гітт представив доповідь на тему «Державна прикордонна служба України: сучасний стан охорони українсько-словацького державного кордону». Розповів гість про загальну структуру державної прикордонної служби та напрацювання впродовж кількох років: «Чопський прикордонний загін входить до Західного регіонального управління. Загальна протяжність кордону — 149, 4 км. Охорону здійснюють 11 відділів прикордонної служби та 1 мобільна прикордонна застава. Контроль виконується у 9 міжнародних пунктах пропуску. В ході прикордонного контролю у 2015 році відмовлено у пропуску через державний кордон — 353 особам, затримано в 70 випадках 207 нелегальних мігрантів (2014 рік — 71 випадок, 244 нелегальних мігрантів). Проведено 165 спільних патрулювань зі словацькими прикордонниками, в ході яких відбувся цінний обмін досвідом».

Маріан Токар (правобіч)

Також на конференції виступили завідувач кафедри політології і державного управління УжНУ, кандидат історичних наук Маріан Токар з темою доповіді «Вимушена міграція в Україні: проблеми регіональної адаптації»; Євгенія Навроцька та Мирослав Горват, які є учасниками проекту «Ромські студії в УжНУ»; про Україну в контексті сучасної європейської політики розповіла аспірантка кафедри політології і державного управління УжНУ Галина Пуйо, виступили й інші доповідачі.

_x_PS1 На базі Ужгородського університету за співфінансової підтримки норвезьких ґрантів та державного бюджету Словацької Республіки відбулася міжнародна конференція «Обмін ноу-хау для ефективного управління Шенгенським кордоном між Словаччиною і Україною, Норвегією і Росією», що стала відкриттям однойменного проекту._x_PS2 /live/2016/03/08ryh/verkh.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Галина Риган, _x_PS11 фото Роберта Паппа_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Наукові форуми | 03.03.16 | Додав Путрашик | 811 | 0.0/0
Теги: управління, Обмін, міжнародна конференція, Ноу-хау, Шенген

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик