Четвер, 20.02.20, 18:37 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Пам’ятаємо...

На математичному вшанували пам'ять видатного вченого Мирона Зарицького

Математичний факультет УжНУ з повагою ставиться до своїх засновників. Першим завідувачем кафедри загальної математики тодішнього фізико-математичного факультету став учений з європейським іменем, доктор філософії, професор Мирон Онуфрійович Зарицький. Саме з нагоди його 125-річчя колектив факультету вирішив провести урочистий захід, присвячений життю і діяльності видатного вченого.

Василь Маринець

Захід на честь цієї видатної особистості, за словами декана математичного факультету Василя Маринця, проводиться вперше. На урочисте вшанування пам’яті вченого і педагога, професора Зарицького запросили людей, знайомих із ним особисто, зокрема його учнів. На заході говорили про життєвий шлях Мирона Онуфрійовича, його внесок у розвиток математики та вплив на становлення математичного факультету Ужгородського університету.
 

Мирон Зарицький

Мирон Зарицький навчався у Віденському та Львівському університетах, був учнем всесвітньо відомого польського вченого Вацлава Серпинського.

Відомий нині польський письменник Станіслав Лем свого часу був учнем Мирона Онуфрійовича й у своїх спогадах згадує його так: «Математику викладав професор Зарицький, одна з найнезвичайніших постатей грона педагогів, українець, донька якого була причетною до справи замаху на міністра Пєрацького. Ми його дуже боялися, крім того, математика завжди була моєю ахіллесовою пятою. Математик розпочинав заняття з нами в незвичний спосіб, наприклад, посилав учнів за різними адресами, щоб йому полагодили те й оте. За добру відповідь інколи відзначав так, що казав відзначеному залишити клас і спацерувати містом. За відповідь на складне запитання Зарицький міг нагородити цигаркою».

Професор Мирон Зарицький пропрацював в тодішньому УжДУ з 1950 до 1953 року за сумісництвом, одночасно очолюючи кафедру у Львівському університеті. Вплив Зарицького на формування математичних кафедр новоствореного факультету важко переоцінити, адже саме за його рекомендацією на роботу в УжДУ були запрошені молоді випускники зі Львова: аспіранти Белла Наумівна Гартштейн, Самуїл Давидович Берман, Юрій Петрович Студнєв. Нові потужні кадри дали хороший поштовх розвиткові фізико-математичного факультету нашого вишу.

Нинішній декан матфаку професор Василь Маринець зазначив, що важко знайти іншу людину, яка б усього за три роки зробила стільки, як Зарицький: доклав значних зусиль для створення колективу, який би міг готувати фахівців-математиків в УжНУ.

Ірина Левіна
Пам’ятаємо... | 21.05.14 | Додав Lucky | 1157 | 0.0/0

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики