Середа, 20.11.19, 05:00 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Презентації

На фізфаку презентували світовий бестселер про вплив науки на долю людства
Мічіо Кайку «Фізика майбутнього»

Наше майбутнє визначає наука. До 2020 року комп’ютери будуть скрізь: на підлозі, в стінах, у самій людині. До кінця сторіччя керуватимемо комп’ютерами самою думкою.

Серед невід’ємних складових людського життя в майбутньому – «телеприсутність», автомобілі без водіїв, ноутбук як простий аркуш з органічних світлодіодів, який можна сховати у гаманець. Саме так бачить розвиток світу відомий фізик-теоретик Мічіо Кайку. Про нанотехнології – його нова книжка «Фізика майбутнього», яку презентували й у стінах фізичного факультету УжНУ.

Володимир Лазур, декан фізичного факультету

Із презентацією світового бестселера до Ужгорода прихали доктор фізико-математичних наук, професор Львівського національного університету імені Івана Франка Степан Мудрий та директор видавництва «Літопис», у якому книга побачила світ, Михайло Комарницький.

«Фізика майбутнього» базується на інтерв’ю понад 300 науковців світу. З-поміж інших наукових розвідок видання вирізняє й те, що прототипи всіх описаних досліджень вже існують чи успішно застосовуються. Автор – Мічіо Кайку – науковець, який на власні очі бачив найновіші технології. У його книзі йдеться передусім про силу науки, яка змінює суспільство. Кайко прогнозує, що за 50 років рак зникне з нашого життя, а до 2050-го лікарі, ймовірно, навчаться сповільнювати процес старіння.

Мічіо Кайку

Робота над перекладом тривала понад рік. Український переклад зробила доцент Львівського національного університету імені Івана Франка Анжела Кам’янець. Наукові редактори видання – професори Іван Вакарчук та Віктор Федоренко.

Михайло Комарницький зауважує, що до Ужгорода з книгою приїхали вже після презентацій у багатьох українських містах. «Фізика майбутнього» була представлена на вересневому Форумі видавців у Львові: серед 600 книг, поданих на конкурс, цю визнали кращою – й вона дістала гран-прі Форуму видавців-2013.

Під час презентації

Торік Степан Мудрий і Михайло Комарницький об’їздили чимало вишів з презентацією. 10 грудня планували завітати й до УжНУ. Однак через події в Україні тур обірвався. Сьогодні, після чотирьох місяців перерви, Ужгород став першим містом, з якого продовжився презентаційний тур.

«Книжка перекладена десятками мов світу, її вже прочитали мільйони читачів. Автор є відомим популяризатором науки. Написав кілька книг, кожна з яких невдовзі ставала бестселером. Нам дуже хотілося, аби Кайку відвідав Україну. У травні випала нагода – і він прочитав лекцію про «Фізику майбутньог» нашим студентам. Після цього відомого науковця вчергове запрошують в Україну», – розповідає Михайло Комарницький.

Важливо, що Кайку дотримується гуманістичної лінії: об’єднує в книжці позитивні приклади, бо й негативних випадків застосування усіляких винаходів вистачає.

Під час презентації: Михайло Комарницький, Олександр Сливка, Юліан Височанський

Степан Мудрий зазначає, що українські виші прогресивні в дослідженнях, роблять свій важливий внесок у нанорозробки. Під час презентації гості зі Львова, а також декан фізичного факультету Володимир Лазур наводили чимало прикладів успішних фізиків, які народилися, працювали чи й досі успішно провадять дослідження в Україні, прославляючи вітчизняну науку.

Аудиторія «Фізики майбутнього» – усі, хто цікавиться інформацією про сучасні досягнення науки: викладачі, студенти, бізнесмени тощо. Мічіо Кайку переконаний, що сьогодні визначальним є усвідомлення ролі науки й освіти у розвитку суспільства. На наших очах невпинно змінюється й модель освіти. Тож сьогодні вже не достатньо просто знати. Важливо – знати і вміти застосовувати здобуті знання. І бестселер «Фізика майбутнього» – перша сходинка до розуміння таких процесів та власної участі у них.

Наталія Каралкіна
Презентації | 16.04.14 | Додав Шумицька | 944 | 5.0/1

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики