Субота, 28.01.23, 09:59 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Міжнародні контакти

На факультеті суспільних наук прийняли делегацію вчених і практичних соцпрацівників з Угорщини та США
Зіта Баторі-Тарці

Відкрили конференцію студентки II і III курсів кафедри соціології і соціальної роботи Мирослава Ковач та Вікторія Симулик. Дівчата розповіли, як проходили волонтерську практику цього літа.

Про результати проектів транскордонного співробітництва «Навички задля майбутнього» та «Скакалка» розповіла голова Правління благодійного фонду «Проекта ТАЧ», кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри соціології та соціальної роботи Зіта Баторі-Тарці: «Для початку я вітаю наших гостей зі США, Угорщини та України. Нині я розповім про два проекти. Перший – «Навички задля майбутнього» – має на меті поліпшення здоров’я населення і визначення актуальних проблем громади Ужгорода, які потребують ефективного втручання, пошуку шляхів вирішення.

У проекті задіяні УжНУ (кафедра соціології та соціальної роботи) та Дебреценський університет.   Сприятимемо піднесенню рівня освіченості, поінформованості щодо актуальних питань фізичного та соціального здоров’я. Провідною організацією цього проекту є благодійний фонд «Human-Net» (Угорщина). Метою проекту є розвиток співпраці між українською та угорською молоддю; формування толерантного ставлення одне до одного; організація культурних та дозвіллєвих програм для молоді; розвиток різних якостей, здібностей, навичок.

Наразі в рамках цього проекту ми вже провели дводенний воркшоп для фахівців, організували табір американського футболу в Ніредьгазі та поїздку туди ж автобусом для групи українських учасників тощо».

Елс Лофгрен

Наступною доповідачкою на заході була тренер ґранту Американської міжнародної спілки охорони здоров’я Елс Лофгрен, яка розповіла про запобігання тютюнокурінню: «Я вже пенсіонерка. Свого часу сама курила кілька років. Кинути було нелегко, але мені вдалося. Близько 35 років я вже працюю з двома університетами. В Ужгороді була понад 10 разів. Обожнюю спілкуватися із молодими людьми, але дуже прикро, якщо вони шкодять своєму здоров’ю тютюнопалінням. Звичайно, нині дуже багато людей курять і не зважають на погіршення стану свого здоров’я. Зараз у тут повна зала, але я можу сказати, хто курить, а хто ні, навіть із зовнішнього вигляду людей. Найбільше це помітно з обличчя, особливо якщо ви ще й вживаєте алкоголь. Наголошу: усе, що написано на пачці сигарет, є правдою. І якщо ви думаєте, от я викурю лише кілька сигарет і ніякої залежності не виникне, то помиляєтеся. Наш організм до нікотину звикає дуже швидко. Додам: кальян теж є шкідливим. Отож, якщо хочете бути молодими і здоровими – не паліть!».

Доповідає гостя з Угорщини

Аніта Барт та Ілдіко Надь із Дебреценського університету виступили з дуже актуальною темою «Стресу уникнути неможливо, а вигоранню можна запобігти»: «Аби уникнути стресу серед студентів у різних країнах пропонують свої варіанти, дехто запроваджує програми. У Дебреценському університеті студенти мають можливість у разі потреби звернутися до психолога, котрий надасть їм кваліфіковану допомогу. А інші університети влаштовують курси й тренінги для своїх студентів, аби ті самостійно давали собі раду під час стресу. Усі ми дуже добре розуміємо, що уникнути зовсім глибоких хвилювань у нашому житті неможливо, але варто навчитися з цим боротися».

Зі своєрідним продовженням теми виступила інструктор зі здорового способу життя міської лікарні Портленда Мері Брейтхаупт. Виголосила доповідь «Зменшення стресу: керована уява».

Павло Колесник

Про основи цільового консультування як запоруку ефективної профілактики розповідав сімейний лікар, доцент кафедри післядипломної освіти УжНУ Павло Колесник. Гість розповів, які є методи для збереження здоров’я у розпорядженні медицини (консультування, вакцинація, виявлення факторів ризику і ефективна боротьба з ним); зачепили тему консультування з метою корекції факторів ризику (боротьба з курінням та надлишковою вагою, рекомендації щодо фізичної активності, боротьба зі зловживанням алкоголю та наркотиками, профілактика небажаної вагітності тощо).

«Я переконаний, що лікар повинен спілкуватися зі своїм пацієнтом. Хоча й зрозуміло, що часу в нього на довгі консультації немає та й вигоди матеріальної теж із цього не візьмеш. Методика цільового консультування – доказовий спосіб мати комплаєнс з пацієнтом. Для цього потрібні  відкриті запитання; емпатія, контакт «віч-на-віч»; рефлексійні слухання; консультування того, хто готовий слухати», – зауважив лікар.

Докладніше про транскордонні проекти, здоров’я і американський футбол розповів ведучий ґранту Jumping Rope Гал Шандор. Про можливості на вищому рівні, психологічне консультування доповідав викладач кафедри соціальної роботи Сегедського університету (Угорщина) Туньогі Йожеф. Із темою доповіді «Реабілітація алкоголь- та наркозалежних» виступила лікар Закарпатського обласного наркологічного диспансеру Слава Кручаниця. Не оминули й теми закарпатських ромів та їх життя у складних соціальних умовах – доповідала лікар-педіатр ЗОШ № 14 Ужгорода Інна Таран.

Як відзначили учасники семінару, захід пройшов плідно. Колеги із різних країн обмінялися досвідом, поспілкувалися на різноманітні теми й пообіцяли співпрацювати і надалі.

_x_PS1 Днями на факультеті суспільних наук пройшов міжнародний науково-практичний семінар «Актуальні проблеми підготовки фахівців з соціальної роботи: соціальна робота і здоровий спосіб життя». _x_PS2 http://mediacenter.uz.ua/live/2014/09/53fsn-konf/verx.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Галина Риган _x_PS11 для Медіацентру УжНУ_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Міжнародні контакти | 21.09.14 | Додав VIP | 933 | 0.0/0
Теги: соцпрацівники, ФСН, Міжнародна співпраця

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик