Четвер, 14.11.19, 01:53 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Дозвілля

Туристична команда Ужгородського університету підкорила Пікуй
Команда "УжНУ туризм"

Команда «УжНУ туризм» у складі 9 осіб, з яких тільки одна дівчина, зійшла на гору Пікуй. Це найвища вершина Вододільних Бескидів і всього пасма Бещад. Її висота – 1408 м.

Серед учасників змагань були і професіонали, і любителі, причому різного віку. Так, найменшому спортсменові виповнилося 12 років, найстаршому – 70.

Перед кожною командою стояло, здавалося б, не таке вже й складне завдання: пройти кілька десятків кілометрів вгору до чітко зазначеного терміну. Змагання тривали три дні. Кожен мав підкорити вершину до обіду неділі. Гурт з УжНУ зробив це другим. У нього було чимало конкурентів: змагалося більш ніж 140 учасників, що утворили близько 20 команд.

Приємні миті
Маючи карту, розроблений маршрут, слухаючи настанови капітана, розпочали свою дорогу наші туристи. Отож дві ночі в наметах, неймовірно гарні краєвиди, нічні вогнища, біля яких добре розповідалися страшні туристичні історії й жартівливі оказії...

Знайомилися, допомагали одне одному, захищали честь університету. Під час сходження траплялися й курйози: спираючись на дані, що були внесені на карту маршруту, команда пішла до джерела, аби відновити запаси води, подолавши для цього чималу відстань. А воно пересохло. Довелося боротися з відчаєм.

Богдан Деяк
Очолював наш гурт кваліфікований капітан – кандидат у майстри спорту зі спортивного туризму Богдан Деяк: «Участь у таких походах беру не вперше. Просто щоразу набираюся неоціненного досвіду. Мало того, що зростаєш професійно, ти близько до природи, а це заспокоює, надихає і щоразу переконує: не помилився у виборі фаху. Такі сходження одночасно є й пізнавальними. Для мене, як капітана, важливо було правильно налаштувати команду, аби кожен із учасників мав насолоду від сходження. Адже від цього й фізичне навантаження здаватиметься меншим. Мені пощастило: колектив виявився дружним, все пройшло без конфліктів чи якихось суперечок».

Валерія Легеза
Єдиною дівчиною в команді була Валерія Легеза. Про свої враження розповідає так: «Це мій перший похід! Страшенно сподобалося! Зізнаюся, було трішки важко. Проте я опинилася в хорошому колективі: хлопці постійно допомагали нести рюкзак, гріли теплим чаєм. Що можна винести як корисний досвід? Передусім витримка. Як психологічна, так і фізична. І, без сумніву, професійні навички. Ми були дуже злагоджені й просто мали задоволення від підкорення вершини. Раді, що прийшли до фінішу другими. Це надихає на наступні досягнення».

Диплом
У кожного з команди набралося чимало вражень. Деякі маршрути пролягали через село. Люди, що там жили, дуже привітно ставилися до туристів. Нашій групі навіть молока «за так» дали. Високо в горах траплялися олені – і маленькі, і великі. Кожен мав змогу торкнувся до знадіб гірської культури. Дехто на практиці побачив, якою буде його майбутня робота. У будь-якому разі наші – другі, і вони – молодці.

Світлана ЛапигаДозвілля | 05.11.13 | Додав Lucky | 1005 | 5.0/1

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]