Середа, 20.11.19, 05:22 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Традиції

Як любити Україну, філологам-першокурсникам радила волонтерка, яка допомагає на Луганщині «Айдару»

Cтудентське життя почалося. Неофіти філфаку, як і першокурсники інших підрозділів університету, прослухали сьогодні першу лекцію, тема якої – «Україна – незалежна, демократична держава».

Тетяна Дюрдь

Студентка третього курсу філфаку Тетяна Дюрдь – волонтерка, яка перебуває в зоні АТО та допомагає бійцям батальйону «Айдар» на Луганщині, – не з книжок, не гучними фразами, пояснила, як це – любити Україну. «Нині на сході – одні з найкращих людей нашої Батьківщини. Будь-яка смерть там – героїчна. Всі, хто віддає своє життя, без винятку, – герої. Чим ми, студенти, або ті, хто далеко від бойових дій, можемо допомогти? Молитвою... Моліться за кожного з воїнів – це найважливіше, що можете для них зробити. Солдати, з якими мені доводиться спілкуватися, кажуть, що до війни вони були близькі радше до атеїзму, але коли на відстані 2-х метрів від тебе падає снаряд, єдине, що тобі залишається, –  розмова із Богом… І вона рятує.

Упевнена, на нашому факультеті вас навчать історії Слова і як ним вправно послуговуватися. Слухайте уважно все, що доноситимуть до вас викладачі, бо філфак, направду, виховує справжніх патріотів».

Хоча лекція  й не була прочитана за академічними канонами, у ній звучав голос серця.

Галина Шумицька

Не просто зі словами вітання, а радше – мудрим материнським наставництвом до студентів звернулася декан філологічного факультету Галина Шумицька: «Яким буде ваше життя наступні 5 років залежить від кожного з вас. І пам’ятайте: сьогодні від наших думок, слів і дій залежимо не тільки ми, а й життя України у цілому. Ви вступили на один із найстарших факультетів нашого вишу. Назву лише одну з багатьох наших особливостей: маємо справу з найпотужнішим інструментом впливу і творення – Словом, у якому – сенс усього сущого. Не кожен уміло ним користується. Будьте обережними і мудрими, бо берете до рук, у певному контексті, небезпечну зброю. Набирайтеся вражень, знаходьте вірних друзів і відчуйте на смак усю повноту студентського життя».

Оксана Кузьма

130 студентів-першачків стаціонарної форми навчання познайомилися зі студентським активом факультету. Зі словами вітання до них також звернулися заступник декана з навчальної роботи Василь Шаркань та заступник декана з виховної роботи Оксана Кузьма. За словами останньої, студенти – це майбутнє нації, і їхнє завдання зберегти і плекати духовність нашого народу. «На нашому факультеті вас навчать володіти словом. Скористайтеся всіма скарбами, які здобудете тут. І які б не були обставини, не втрачайте сонечка в душі – більше його розпалюйте».

Василь Шаркань

«У вас розпочався новий і складний етап. Вам дістанеться більше свободи, але з нею зросте й відповідальність. Вам випало вчитися в нелегкий час. Але студентське життя не забирає  можливості навчальної, наукової і громадської роботи», – відзначив Василь Шаркань.

Після зустрічі з керівництвом факультету студенти всіх спеціальностей розійшлися по різних аудиторіях, аби познайомитися з викладачами своїх кафедр.

Світлана Лапига

Фото Віталія Завадяка та Іллі Паппа
Традиції | 01.09.14 | Додав VIP | 937 | 5.0/1
Теги: Айдар, філфак

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики