Четвер, 19.09.19, 11:36 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Актуально

Форум видавців – тисячі акцій, високі ціни та мілітарна література

22-й Форум видавців успішно завершився. Стверджують, що цьогоріч була рекордна кількість літературних акцій – півтори тисячі за чотири дні. Попри кризу презентовано тисячі книжкових новинок, а ціни зросли у два – два з половиною рази. Організатори сподівалися на п’ятдесят тисяч відвідувачів, але, на жаль, можливо, через дощ, можливо, через брак грошей, книгоманів було менше.

Серед відвідувачів одного з основних книжкових дійств України були й студенти та викладачі Ужгородського національного університету.

Сергій Федака

Професор Сергій Федака на Форумі видавців – сімнадцятий рік поспіль. Традиційно привіз десятки книг, поспілкувався зі знайомими та друзями, а ще проаналізував стан книжкової культури українців.

По-перше, професор спостеріг, що цьогоріч відвідувачів було в рази менше, а покупців і поготів. Промовистий факт: один його знайомий видавець (не із Закарпаття) у дуже вдалий, за його словами, день вторгував 1300 грн, тоді як у минулі роки 4–5 тисяч. Досвідчений читач стверджує, що книги дуже якісні, але ж страшенно впала платоспроможність читача.

По-друге, нікого нового Сергій Федака  для себе не відкрив, навпаки, бракувало зірок найпершої величини – Андрія Куркова, Оксани Забужко, Михайла Слабошпицького, навіть Марія Матіос на свою презентацію не з’явилася.

По-третє, професор спостеріг, що серед історичної літератури видається традиційно багато досліджень про репресії сталінської доби, шістдесятників, є багато енциклопедичної літератури, проте ринок наситився підручниками, тому й тут пішов спад.

 

По-четверте, за словами досвідченого книгомана, відбувся своєрідний сплеск художньої літератури, серед жанрів переважають романи, за тематичною ознакою – твори про події АТО. Книгозбірня науковця поповнилася трьома мілітарними новинками – Галини Вдовиченко «Маріупольський процес», Євгена Положія «Іловайськ» та Сергія Лойка «Аеропорт».

За словами професора, активно розвивається й т. зв. жанр «середньої полиці», тобто популярне чтиво. Придбав історико-пригодницький роман «Аптекар» Юрія Винничука, «Автомобіль із Пекарської» – 3-й роман із серії детективів про Львів початку ХХ ст. Андрія Кокотюхи та його ж роман про повстанську армію «Чорний ліс», а також черговий детектив Богдана Коломійчука про Львів міжвоєнний.

Мар’яна Ничка

Уже вп’яте намагалася не загубитися в потоках відвідувачів Форуму видавців п’ятикурсниця-україністка Мар’яна Ничка. «Тішить, що в країні працює стільки видавництв, ще більше радує – що стільки людей хочуть читати. Щоправда, трішки кусалися ціни на книги. Думаю, що література має бути доступнішою. Та нову книгу улюбленої письменниці Марії Матіос все-таки придбала. Ще й дістала почесне прохання від неї: передати книгу голові Закарпатської ОДА Геннадію Москалю», – розповідає студентка. Цьогоріч дівчина придбала сім книг, стверджує, що завжди хочеться придбати новинки, але перевірених авторів.

Мирослава Костроба з Сергієм Жаданом

Уперше на літературному дійстві побували третьокурсниці філфаку Мирослава Костроба та Ганна Фельцан. Дівчата добре спланували свій дводенний візит, тож встигли побувати на багатьох акціях. Більшість зустрічей, поетичних читань і дискусій проходили в різних кав'ярнях, що створювало чудову атмосферу легкості і невимушеності.

З Марією Матіос

«Найцікавішими були презентації й читання Сергія Жадана, Юрія Іздрика, Любка Дереша, Юрія Винничука. Цікавою виявилася й дискусія на актуальну тему «Бути жінкою в Україні» з участю Ірини Славінської, Лариси Денисенко та Наталки Сняданко, – захоплено ділиться враженнями одна зі студенток. – Найбільше запам'ятався концерт проекту «Розділові» із Сергієм Жаданом. Це був геніальний мистецький виступ: поєднання музики і поезії, які доторкалися до серця й створювали неймовірну атмосферу».

Мирослава із блиском в очах розповідала про враження від Форуму видавців і переконувала, що обов'язково поїде й наступного року. Тож стежте за книжковими новинками та мудро й виважено купуйте книги!

Іванка Когутич

Фото: прес-служба Форум Видавців / Roman Baluk / Фотоагентство LUFA та з архіву респондентів
Актуально | 15.09.15 | Додав Г_Кришiнець | 936 | 0.0/0
Теги: Сергій Федака, мілітарна література, Форум видавців, Львів

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]