Понеділок, 18.11.19, 12:10 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Факультет міжнародних відносин переймає як форму, так і зміст європейських цінностей у галузі освіти
У своїх виступах студенти використовують матеріали вітчизняних і міжнародних інформаційно-аналітичних газет і журналів

Нерідко в середовищі науковців та педагогів точаться дискусії про те, що треба відходити від радянських зразків, переходити на новий рівень надання освітніх послуг. Про це йшлося й на нещодавній зустрічі з міністром освіти і науки України Сергієм Квітом.

Але чи багато з нас знає, що таке європейські стандарти на практиці?

Відзначимо, що освітня діяльність, відповідно до вимог Болонської декларації, – це насамперед нова філософія освітньої діяльності, нові принципи організації навчального процесу, новий тип взаємин між викладачем і студентом, нові «технології» опанування знань, унеможливлення репродуктивних методів навчання, прозорість навчального процесу тощо.

Як це розуміємо ми, колектив факультету міжнародних відносин?

По-перше, це свобода. Свобода як викладацької діяльності, так і самовираження студентів, повага до особистості. Саме пам’ятаючи про свободу, у нашій діяльності пропонуємо студентам нові види роботи, які могли б сприяти не механічному запам’ятовуванню матеріалу, але прояву творчості, пробудженню зацікавленості в предметі та глибокому аналізу винесених на заняття питань.

Наталія Олексіївна Кушнір

З такою метою, наприклад, доцент кафедри міжнародних економічних відносин Наталія Олексіївна Кушнір проводить креативні семінари з курсу «Міжнародні економічні відносини».

Цього тижня (14 жовтня), скажімо, відбувся аналітичний семінар, мета якого – ґрунтовно дослідити й проаналізувати сучасні (актуальні) події крізь призму міжнародних економічних відносин. Студентам удалося провести аналітичний огляд економічних подій глобальної економіки. У своїх виступах використовували матеріали вітчизняних і міжнародних інформаційно-аналітичних газет та журналів.

Антоніна Дмитрівна Стряпко

По-друге, це поєднання універсальності та специфічності знань в межах обраної спеціальності. Наприклад, міжнародники-економісти мають володіти універсальними знаннями не тільки в галузі економіки, а й світової політики, журналістики, дипломатії. При цьому основним пунктом програми залишається міжнародна економіка. Тому приміряння на себе різних «ролей» у процесі семінару розвиває уяву, навички ораторського мистецтва чи письма. «Уживання» в роль журналістів, як, наприклад, під час вивчення курсу «Зовнішня політика України» у доцента кафедри міжнародних відносин Антоніни Дмитрівни Стряпко, викликає також неабиякий інтерес у студентів. Експертні інтерв’ю, опитування громадськості – активно застосовуються на семінарах.

Марина Михайлівна Король

По-третє, практичні навички, які мають бути передані студентам від людей зі значним практичним досвідом. Саме на величезний розрив між теорією і практикою вказують усі експерти у сфері вищої освіти, коли заходить про Україну. Саме тому цінними є семінари викладача кафедри міжнародних економічних відносин Марини Михайлівни Король, у котрої 10-річний стаж роботи на посаді начальника відділу роздрібного продажу провідного комерційного банку України.

Відповідно семінарські заняття з курсів «Кредит і банківська справа», «Світові фінанси» дають можливість застосувати здобуті на лекціях теоретичні знання на практиці.

Про гендерний підхід окремо говорити не будемо, адже з вищенаведеного й так зрозуміло, що й цей принцип європейських стандартів ми, факультет міжнародних відносин, дотримуємо ☺.

Факультет міжнародних відносин
Теорія і практика | 15.10.14 | Додав Путpашик | 954 | 0.0/0
Теги: Факультет міжнародних відносин

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик